I ten ale bude ležet hodně vysoko. Jihlavanům se na jaře venku příliš nedaří. Ze šesti výjezdů přivezla jedinkrát tři body, dvakrát se naopak vracela s prázdnou. Navíc ze hřišť týmů bojujících o záchranu.

Především proto zatím nemají svěřenci trenéra Radima Kučery stále ještě barážovou definitivu. Byť doma letos ztratili pouze dva body za poslední remízu s Českými Budějovicemi. „Je pravdou, že naše výkony doma a venku jsou rozdílné,“ říká Kučerův asistent Josef Mucha. „My se i na hřištích soupeřů snažíme hrát ofenzivní fotbal, jsme schopní se dostat do šancí a vstřelit branku. Bohužel nás trápí fakt, že inkasujeme docela dost gólů.“

Jihlava vyšla na jaře naprázdno pouze jednou (0:1 ve Vítkovicích), čisté konto ale udržela jen dvakrát – výhry 1:0 se Sokolovem a v Hradci Králové. „Na defenzívu se proto musíme více zaměřit. Není vyloučeno, že nám v sobotu v tomto směru pomůže zkušený Petr Tlustý, jenž už trénuje naplno a odehrál dva zápasy za juniorku,“ naznačuje možnou změnu ve složení defenzivy Mucha.

Ústečané mají na jaře vynikající formu. Ke dvaadvaceti podzimním bodům přidali dalších čtyřiadvacet a stále mohou pomýšlet na třetí příčku. A i když nemají její zisk zcela ve své moci, určitě Severočeši nic předem nevzdávají.

Jistou výhodou pro Vysočinu by mohla být absence vyloučeného tvůrce hry Peterky. Tým trenéra Aleše Křečka, který je z minulosti kariérně spjat s třebíčskou i jihlavskou mládeží, má však ve svém středu i další nebezpečné hráče. „Nastoupíme proti kvalitnímu soupeři, který je v domácím prostředí velmi silný, vyhrál zde devět ze čtrnácti utkání,“ varuje před soupeřem Mucha.

Utkání v Ústí nad Labem, stejně jako všechny duely tohoto kola, se hraje v sobotu od 15 hodin.