Lepší vstup do střetnutí si domácí Vysočina ani přát nemohla. Už na konci šesté minuty poslal Preisler měkoučký centr do šestnáctky, Šulc byl ještě zablokován, míč se ale dostal k volnému Petrovi a ten rozjásal hrstku jihlavských fanoušků – 1:0.

Jenže vedoucí branka domácí neuklidnila, naopak nakopla hosty. A těch bylo najednou plné hřiště a domácí obrana se měla co ohánět. Trestný kop Kunce jen těsně minul tyč jihlavské svatyně, poté hasili požár odkopem míče na poslední chvíli Preisler a později i Chlumecký. „Nehráli jsme dobře,“ netajil v televizní rozhovoru autor první jihlavské branky Jakub Petr. „Neudrželi jsme míč a soupeř se lehce dostával do útoku.“

Jihlavané proto hrozili jen brejky. Zoubele po jednom z nich těsně minul branku hostí, Šulce vychytal bleskovým reflexem Buček.

Po půlhodině hry z tlaku hostí zaslouženě udeřilo. Chlumecký neodkopl pořádně míč, Tomáš Cihlář ho napálil zpoza vápna, Breda jen nadzvedl a ten zapadl za Vejmolu.

Po změně stran dál diktovali tempo hry hráči Znojma. Sporadické útoky Vysočiny nebyly nebezpečné, s výjimkou situace v 56. minutě, kdy po rohu trefil Tijani břevno.

Defenziva Jihlavy ale pracovala spolehlivě a skóre se tudíž nehýbalo. Po hodině hry přišel ve středu hřiště likvidační faul Kučery na Novotného. Hostující hráč sice vyvázl jen se žlutou kartou a Novotný musel vystřídat, Vysočině ale vynucená změna prospěla.

Na hřiště přišli Klobása s Vaculíkem (ten za Šleina) a oživili ofenzivu domácích. V 72. minutě ještě Kunca protáhl Vejmolu, ale to byla poslední akce Jihomoravanů.

Vzápětí se nechal vyloučit Cukovič a cesta k výhře byla pro Vysočinu poněkud umetena. Definitivně ji vyčistil Kunca, který ve vápně fauloval Klobásu a Vaculík z nařízené penalty rozhodl o šťastné výhře svého celku. „Nevím, zda tam byl kontakt, nebo ne. Myslím si, že to ten hráč nasimuloval,“ odmítal po zápase vinu Kunca.

To už však radost domácích z vítězství nekalilo. „Nebyli jsme schopni dát gól ze hry,“ uznal Lukáš Vaculík. „Po červené kartě přišel takový platonický tlak, ani šance jsme nevytvářeli. Teď se počítají hlavně tři body.“

JIHLAVA - ZNOJMO 2:1

Góly: 7. Petr, 87. Vaculík (PK) – 35. Cihlář. Rozhodčí: Rejžek – Kotík, Vodrážka. ŽK: Chlumecký, Šulc, Zoubele – Helísek, Cukovič, Kučera, Teplý, Cihlář. ČK: Cukovič. Diváci: 949. Poločas: 1:1.
Jihlava: Vejmola – Breda, Chlumecký, Tijani, Preisler – Šlein (65. Vaculík), Šulc – Petr (77. Šefčík), Zoubele, Novotný (65. Klobása) – Klíma.
Znojmo: Buček – Helísek, Cukovič, Avdič, Cihlář – Kučera, Dramé (57. Teplý) - Machalík, Beganovič (78. Maksič), Mudra (65. Šmehyl) – Kunca.