„Trenér Kučera mě chtěl ještě před mým odchodem vidět, jinak ale počítám s tím, že jaro strávím v Novém Městě,“ řekl Šteffl.

Ten má za sebou úspěšný podzim v dresu divizního B-týmu Jihlavy, kde byl se sedmi góly nejlepším střelcem a podílel se na aktuální vedoucí příčce.

Víceméně bylo jasnou věcí, že se do zimního drilu zapojí s A-týmem, ovšem v posledním podzimním utkání proti Žďáru si zlomil klíční kost a na začátek přípravy ještě nebyl k dispozici.

„Alespoň že přišla tahle možnost a mohl jsem si zahrát proti Znojmu,“ říká odchovanec Třebíče, který do Jihlavy zamířil ve třinácti letech.

Teď se těší na třetiligovou výzvu. „Očekávám, že si zahraju kvalitní soutěž. Když srovnám divizi a juniorskou ligu, tak na podzim bylo všechno o něco pomalejší, ale zase tam bylo víc důrazu. V MSFL už to zase bude o něčem jiném,“ říká.

Novoměstský trenér Richard Zeman od něj očekává především posílení útoku. V něm by měl hrát za bývalým jihlavským spoluhráčem a nejlepším střelcem týmu Tomášem Dubou.

„Známe se dobře, i teď spolu vlastně dojíždíme z Jihlavy na tréninky,“ podotýká fotbalista, který se nejlépe cítí na postu podhrotového útočníka. Přípravu za Jihlavu ovšem odehrál na kraji záložní řady.

„To můj post zrovna není, ale jsem rád i za tuto šanci,“ dodává Šteffl.