Vysočina naposledy ztratila bod na půdě silné Líšně v nastavení z penalty, předtím neudržela vedení v Třinci. „Výsledky pro nás nebyly v poslední době moc příznivé. Zvedali jsme se herně, ale stále se nám nedařilo sáhnout si na ty tři body,“ cítil jistou nespokojenost kouč Jihlavy Jan Kameník.

Duel s Táborskem byl proto pro psychickou pohodu týmu velmi důležitý. A stále ještě hodně mladý a zkušenosti sbírající tým svůj úkol zvládl výborně. „Vstoupili jsme dobře do utkání, v prvním poločase jsme byli jasně lepší. S tím panuje spokojenost, ale úvod druhé půlky nám nevyšel,“ glosoval průběh utkání Kameník.

Jihočeši totiž po pauze přidali, byli aktivnější a dokázali také snížit stav. „Důležité bylo, že se hráči postupně dokázali vrátit k výkonu z první půle. Šli jsme si za třetí brankou, což se nám v závěru i podařilo,“ oddechl si trenér.

Fotbalové utkání mezi FC Vysočina Jihlava a FC MAS Táborsko.
Jihlava má druhou domácí výhru, Táborsko obdrželo dvě červené

Dvě ze tří branek vstřelili hráči, pro které se jednalo o první druholigovou branku v kariéře. Oba také po střetnutí netajili velkou radost. „Copak Lukáš, ten čekal na svůj první gól tři zápasy, ale já skoro dva roky,“ culil se po utkání Karel Pojezný. „Taťka na mě z tribuny volal, že se opije,“ dodal spokojený obránce Jihlavy.

„Myslím, že u nás to bude stejné, taťka si i pobrečel,“ přidal na veselou notu Lukáš Fila, který podtrhl výhru Vysočiny po necelých sedmi minutách svého pobytu na hrací ploše: „Pocity ze vstřelené branky mám dobré, ale hlavně, že jsme zvládli celé utkání.“

Akce Výkopná projektu Kopeme za fotbal v Batelově na Jihlavsku.
OBRAZEM. Batelov roztančili Wohnouti, při exhibičním fotbale teklo pivo proudem

Oba hráče ocenil také trenér Kameník: „Karel na střele ze střední vzdálenosti v týdnu pracuje. Dokáže míč trefit přímým nártem a bylo dobře, že to z tréninku přenesl do zápasu. Ta střela měla razanci i směr. Lukáš má stoupající tendenci výkonnosti. Navázal na své dobré výkony proti Pardubicím a v Líšni.“

Na další góly a body si Jihlavští nyní musí dva týdny počkat. Po reprezentační přestávce vstoupí do dalšího druholigového bloku v sobotu šestnáctého října v Prostějově.


Načítám tabulku ...