Domácí Pražané jsou aktuálně na pátém místě vyrovnaného čela tabulky, na druhou Jihlavu ztrácí čtyři body. Soutěži po sedmnácti odehraných kolech vévodí Pardubice, které mají ještě o tři body více než Vysočina.

Duel se podle aktuálně platných nařízení odehraje před pouhými sto padesáti přítomnými diváky, tedy v komorním prostředí.

FC Vysočina Jihlava - SK Slavia Praha, ilustrační foto.
Generálka zrušena. Vysočina do Prahy neodjela, na Slavii se objevil virus

To sice zrovna na Julisce, kam dlouhodobě žádné zástupy fanoušků nechodí, nebude pro domácí až takovou novinkou, přesto se na prázdné ochozy fotbalisté před utkáním připravují. „Fotbal se hraje pro lidi, ale zdraví je přednější a rozhodnutí musíme respektovat,“ krčí rameny jihlavský asistent Josef Mucha.

Čtyřbodový náskok mezi rivaly vznikl právě po prvním kole. Zatímco Jihlavané doma zdolali Třinec (2:0), Dukla utrpěla debakl v derby na Žižkově (2:5). „Dukla ale nepodala špatný výkon. Šlo o vyrovnaný zápas, v němž Viktoria vytěžila maximum ze standardních situací,“ vysvětlil Mucha. „Jenže se hrálo před téměř třemi měsíci, v pondělí bude všechno jinak.“

Ilustrační foto
Bouře a lijáky řádily i na Jihlavsku. Stromy ve vichru padaly na silnice

Vysočina pojede k zápasu, který vysílá od osmnácti hodin ČT sport, kompletní a vědoma si kvalit protivníka. „Stojí před námi velmi silný soupeř, jeden z nejlepších ve druhé lize a favorit na postup,“ připomíná Mucha.

Jihlavští fotbalisté mají před zápasem i další motivaci. Na podzim vyhráli venku z osmi utkání jediné a další triumf by se jim náramně hodil. Recept na Duklu přitom znají. Na podzim ji ve svém prostředí brankou Stanislava Klobásy dvě minuty před koncem zdolali nejtěsnějším poměrem 1:0.

Program 18. kola druhé ligy
Pondělí: Dukla – JIHLAVA (18.00)
Úterý: Líšeň – Vlašim, Pardubice – Prostějov, Sokolov – Vyšehrad, Vítkovice – Žižkov, Varnsdorf – Hradec Králové, Třinec – Chrudim (vše od 17.00).
Čtvrtek: Ústí nad Labem – Brno (18.00).