Dva výjezdy, osm inkasovaných branek. Dny otevřených dveří pořádali jihlavští fotbalisté na hřišti MFK. Vloni v dubnu i letos v červnu doslova darovala domácím tři body po řadě obranných nedůsledností.

Napravit tuto nelichotivou bilanci se nyní bude snažit tým, který právě v defenzívě momentálně trpí nejmenší zkušeností ze všech řad.

Dvě naivní chyby s Hradcem Králové, velká hrubka v Novém Městě při poháru, bohorovnost při odvracení vyraženého míče naposledy proti Líšni. To jsou jen některé poslední lapsusy jihlavské obrany. „Inkasovali jsme ze standardní situace. Makáme, pracujeme na tom a věřím, že defenzívní standardky uhrajeme lépe,“ uvedl po duelu s Líšní trenér Aleš Křeček.

V Chrudimi navíc čeká Vysočinu odpočinutý tým. Východočeši neodehráli zápas prvního kola s Jihlavou, o víkendu nenastoupili ani proti Vyšehradu.

Utkání  FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY FC Vysočina Jihlava - SK Líšeň.
Jen bod. Poločasový náskok Vysočina vlastní pasivitou po přestávce ztratila

Vysočina v posledních dvou odehraných zápasech nastoupila se stoperem Filipem Vedralem na hrotu. Svým výkonem na nezvyklém postu překvapil, do střelecké listiny se ale dosud nezapsal. „Měl jsem nějaké šance, ale zatím mi to tam nepadlo,“ připustil těžkosti seznamování se s novou rolí třiadvacetiletý hráč.

Ten netuší, jaká bude jeho další role v týmu. „Uvidíme, jaké bude mít se mnou plány pan Křeček. Jestli ze mě udělá hroťáka, nebo vrátí zpět na stopera,“ krčí rameny jihlavský odchovanec. „Kdybych se vrátil do obrany, měl bych zase o trošku víc zkušeností, jak se pohybují útočníci, jak se k nim stavět a podobně.“

Oproti partě mladíků okolo kapitána Lacka bude stát tým zkušených hráčů typu záložníků Kesnera a exjihlavského Breda. „Věřím ale, že v Chrudimi už získáme tři body,“ zůstává přesto optimistický Vedral.

Zda si Vysočina s Chrudimí poradí se začne rozhodovat od 16.30 hodin.