O tom, že Vysočině začne nový ročník později, je již rozhodnuto. Chrudim je totiž v karanténě, a tak se sobotní zápas Vysočiny na východě Čech přeložil na 5. září.

A jasno je také v tom, s jakými ambicemi tým do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY půjde. „S ohledem na finanční stránku klubu jsme rozpočet snížili na polovinu a kádr hodně omladili, ale přesto si nemyslím, že bychom snížili ambice. My dál budeme chtít vyhrávat a být úspěšní,“ má jasno sportovní ředitel klubu Lukáš Vaculík. „Nevím, jestli ambice bude hned postoupit, ale když vyhrajeme šestadvacet z šestadvaceti zápasů, budeme spokojení,“ pousmál se.

Na jeho slova přikyvoval i dobře naladěný nový trenér Aleš Křeček. „Já věřím, že ten tým bude kvalitní a budeme hrát o přední příčky,“ doplnil kouč, který chce hrát pro diváky atraktivní a ofenzivní fotbal.

Stará Říše (v červeném) získala první tři body. V Polné vyhrála 3:0.
Derby pro Starou Říši. Výkon byl ale bídný, tvrdí trenér vítězů Kovačík

V přípravných duelech ale příliš gólů nedával, ačkoliv je nutno dodat, že třikrát se poměřil s prvoligovým soupeřem. A pokaždé prohrál jen o gól! „Mrzí mě, že jsme všechny zápasy prohráli. Ale herně jsme v nich určitě nepropadli, naopak. Myslím, že jsme na správné cestě, protože třeba proti Jablonci jsme si vytvořili spoustu šancí. Sice jsme je neproměnili, ale já jsem optimista,“ věří Křeček nastavené strategii.

I za tak krátkou dobu se v jihlavské kabině vytvořila dobrá parta. „Jsou tam sice mladí hráči, ale všichni jsou hladoví po úspěchu a ví, za jakým cílem jdou. Jsou v hlavě dobře nastavení,“ doplnil třiatřicetiletý Matúš Lacko, který je v kádru FC Vysočina nejstarší. A tím trochu narušuje věkový průměr týmu, který je dvaadvacet let!