Hodně drsnou ukázku toho, proč mají druhou nejhorší defenzivu v soutěži, nabídli jihlavští fotbalisté svým příznivcům. Přestože dvacet minut před koncem vedli po druhém Patrákově zásahu už 3:0, z utkání vytěžili pouhý bodík.

Zmatkující obrana nejprve nabídla ztrátou míče na vlastní polovině snížení Juráskovi. O necelou minutu později Firbacher prošel s míčem skoro až do branky a snížil, totéž se mu podařilo i dvě minuty před koncem, kdy přetlačil nedůrazného Křišťála a srovnal na 3:3…

FCV doma
11 utkání
2 – 3 – 6 14:20
Výhry:
Táborsko 2:1
Třinec 1:0

Rázem byla pryč euforie Jihlavanů z výborného vstupu do druhého poločasu utkání. V přestávce střídající Vojtěch Patrák po pár minutách na hřišti prošel přes půl hřiště a pět soupeřů a otevřel skóre do té doby sotva průměrného utkání.

Povzbuzení domácí následně donutili hosty k faulu, který potrestal z penalty Červ a po další pěkné individuální akci náskok Vysočiny ještě zvýšil znovu Patrák.

Jenže utkání, ve kterém Jihlava směřovala k jedenácté výhře ve dvanáctém vzájemném utkání s Vlašimí, nabralo nečekaný obrat.

Hosté získali senzační bod, Vysočina jen potvrdila, že na vlastním trávníku jim to prostě letos nejde.

JIHLAVA – VLAŠIM 3:3
Góly: 52. a 70. Patrák, 63. Červ (PK) – 80. Jurásek, 81. a 88. Firbacher. Rozhodčí: Vojkovský – Dresler, Lakomý. ŽK: Křišťál, Červ - Breda. Diváci: 300. Poločas: 0:0.
Jihlava: Lancman - Křišťál, Vlček, Pojezný, Peřina – Lacko, Červ, Shudeiwa (46. Patrák), – Ritter (46. Selnar) – Vedral (71. Svoboda), Klobása (71. Ševčík, 90. Štefánek).
Vlašim: Řehák – Breda, Štochl, Broukal, Svoboda – Vrána (56. Jurásek), Průcha, Zinhasovič (76. Janda), Křišťan – Bassey (67. Ogiomade), Červenka (76. Firbacher).