Varnsdorf potvrdil, že na Vysočinu umí zahrát. V dosavadních patnácti vzájemných utkáních jen třikrát na Jihlavany nestačil. A neprohrál ani tentokráte. „Sehráli jsme velmi těžké silové utkání. Myslím si, že jsme propadli právě v silové složce. Soupeř vyhrával více soubojů, byl agresivnější a běhavější na větší části hřiště,“ popsal důvody hořké remízy trenér Vysočiny David Oulehla.

Zbývající zápasy
Vyškov – FCV 8. 5.
Příbram – FCV 11. 5.
FCV - Žižkov 19. 5.
Opava – FCV 25. 5.

Přestože jeho svěřenci získali ve druhé polovině zápasu nadějné vedení, nebyl s jejich výkonem kouč spokojen. „Obecně jsme se neprezentovali dobře, výkon našeho mužstva se mi moc nelíbil. Na zamyšlenou je rozhodně naše defenzíva. Dostáváme příliš mnoho branek,“ netajil jihlavský kouč. „Za stavu 1:1 jsme měli dvě šance, které Tomáš Franěk neproměnil. Kdo ví, jak by se duel vyvíjel, pokud bychom šli do kabin s vedením.“

Své šance měl ale i Varnsdorf, který opravdu působil opticky fotbalovějším dojmem. „Za stavu 1:1 měl Varnsdorf tutovku, kterou skvěle vyrazil Soukup. Přežili jsme to, a naopak jsme se dočkali dvou branek na druhé straně. Zdálo se, že jsme na dobré cestě za vítězstvím, a já opravdu věřil, že už utkání zvládneme. Jenže místo toho jsme zkolabovali…“

Zdroj: Deník/Karel Líbal

Vysočina se tak v závěru jara hodně přiblížila situaci z konce minulého ročníku, kdy záchranu musela honit až do posledního kola. Tehdy ale hrála klíčové utkání doma.

Nyní čeká na jihlavské hráče přetěžká výzva. Z posledních čtyřech kolech hraje třikrát venku. Ze hřišť protivníků přitom na jaře nepřivezla ani bod a v jarní tabulce venkovních zápasů i celkové je nejhorším celkem celé soutěže. „Los je takový, jaký je. Uvidíme, zda pro nás budou zápasy venku výhodou či nevýhodou,“ uzavřel hodnocení střetnutí Oulehla.