Přitom před zápasem musel trenér Jihlavy látat sestavu. Z důvodu zranění v ní chyběli ti nejzkušenější – kapitán týmu Lacko a Zoubele. „Jsou to hráči, kteří jsou stěžejní a rozdíloví. Ti, co je nahradili, to ale odpracovali velice dobře. Dokázali se s tím vypořádat. Chopili se své šance a ukázali kvalitu,“ těšilo Jana Kameníka.

Jihlavané drželi dlouho domácí v šachu, zásluhou gólu Shudeiwy byli prakticky celý zápas ve vedení. Když v 89. minutě zvýšil na 2:0 Araujo-Wilson, mohlo být rozhodnuto definitivně. Jenže v tu chvíli přišlo jedno z mála zaváhání hostujícího týmu. Ve druhé minutě nastavení snížil z trestného kopu Miskovič. „Závěr jsme zbytečně zdramatizovali,“ uznal Kameník. Další standardní situaci měli domácí k dispozici prakticky vzápětí, ale její realizaci uťal závěrečný hvizd rozhodčího Krejsy.

I když v tu chvíli se na hřišti strhla pořádná mela, kouč Ústí nad Labem David Jarolím si zachoval nadhled. „Po závěrečném hvizdu jsem se byl zeptat rozhodčího, proč nenechal dohrát náš trestný kop. Mohli jsme vyrovnat dříve, času bylo dostatek, ale situace jsme nevyřešili gólově. Klukům v kabině jsem řekl, že je důležité umět prohrávat,“ vyjádřil se pro klubové webové stránky.

FC Vysočina tak může z povedeného vstupu do soutěže těžit. Následovat budou ale zápasy proti velice silným soupeřům. V pátek na stadion v Jiráskově ulici přijede Dukla Praha, za týden se Jihlavští vydají na hřiště po rychlém návratu do nejvyšší soutěže bažící Zbrojovky Brno.