Člen českého reprezentačního mužstva do 21 let ovšem Baník nedoplní hned. Prakticky okamžitě byl totiž poslán na hostování do rovněž prvoligových Pardubic, s nimiž také odletěl na soustředění do Španělska.

Dle vyjádření Lukáše Vaculíka, sportovního ředitele FC Vysočina, se dotahují poslední detaily smlouvy mezi oběma kluby, která by měla být v tomto týdnu podepsána

Jihlavský odchovanec a levonohý stoper podepsal ve slezském klubu smlouvu na čtyři a půl roku. „Měli jsme ho dlouhodobě v hledáčku, je to mladý a perspektivní hráč už se zkušenostmi z reprezentačních výběrů. Těší nás, že se rozhodl pro Baník, protože o něj mělo zájem více klubů,“ uvedl pro klubový web sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann.

Letošní premiéru si v sobotním dopoledni ve vzájemném souboji odbyli domácí fotbalisté FC Vysočina Jihlava (v modrém) a Velkého Meziříčí. Z výhry 2:1 se nečekaně radovali hosté.
Překvapení. Meziříčí na úvod přípravy zaskočilo kombinovaný tým FC Vysočina

Ten věří, že hostování na východě Čech mladému obránci pomůže v dalším výkonnostním růstu. „Hostování v Pardubicích je pro něj dalším postupným krokem ve sportovním vývoji. Dostává se o patro výše do ligového týmu, bude si už půl roku zvykat na ligové tempo, bude více na očích a věříme, že ho tohle angažmá opět o něco posune,“ potvrdil Grussmann.

Podle jeho slov by měl být administrativně přestup uzavřen v pondělí.


Načítám tabulku …