Jihlavským se už po prvním duelu v Karviné nepozdával výkon rozhodčího Milana Matějčka. Vyčítali mu především nenařízený pokutový kop po zákroku na benjamínka Šulce, vzruch vzbudila i neuznaná branka veterána Zoubeleho.

V nedělní jihlavské odvetě byl pro změnu na pranýři sudí Martin Nenadál, který předvedl velkou míru tolerance vůči prohřeškům hostujících hráčů. Konkrétně udělení pouze žlutých karet brankáři Pastornickému a stoperovi Krivákovi. Vzruch způsobilo i nepotrestané kopnutí Zoubeleho Smržem v přerušené hře i ofsajdové hrátky asistentů Kubra s Flimmelem.

Odvetné utkání baráže o účast v první fotbalové lize mezi FC Vysočina Jihlava a MFK Karviná.
Dvacet minut od ligy. Vysočina jen remizovala, slaví Karviná

„Milan Matějček a Martin Nenadál se v obou utkáních Jihlavy s Karvinou dopustili pochybení, které zřejmě měly za následek, že Jihlava nepostoupila do první ligy a přišla tím o spoustu peněz,“ uvedl Martin Wilczek.

„Proto jsme chtěli, aby tresty pro rozhodčí byly citelné. Přistoupili jsme k opatření, že tito sudí nebudou v nové sezoně nasazeni na listinu profesionálních rozhodčích. To znamená jejich defitinivní konec na utkání první a druhé ligy pro příští ročník.“

Odvetné utkání baráže o účast v první fotbalové lize mezi FC Vysočina Jihlava a MFK Karviná.
Záložník Vysočiny Lukáš Zoubele: Měli jsme si to uhrát sami

Na některé z kontroverzních situací barážového dvojutkání Karviná – Jihlava se můžete podívat v našem videu:

Zdroj: Redakce