Mohou se těšit na další skvělý zápas. Druholigoví fotbalisté FC Vysočina Jihlava zdolali v úterním souboji třetího kola českého poháru MOL Cupu Pardubice 2:0 a zajistili si účast mezi šestnáctkou nejlepších.

K výhře nad účastníkem naší nejvyšší soutěže nakročili hráči FC Vysočina pár minut po začátku zápasu. Arroyo dostal balon za obranu a s přehledem překonal gólmana Pardubic Boháče – 1:0.

Domácí poté dobře bránili a celek z města perníků nepouštěli do vážnějších příležitostí. Druhý úder zasadila Jihlava svému protivníkovi krátce před uplynutím hodiny hry. Po rohovém kopu se balon odrazil k Turečkovi, který střelou k tyči zvýšil na rozdíl dvou branek.

Teprve první listopadovou sobotu dojde ve třetí lize na vzájemný souboj Velkého Meziříčí (v červeném) a Vrchoviny. Hrát se bude v Novém Městě na Moravě.
MSFL je již za polovinou podzimu. Fotbalové kluby z Vysočiny zatím příliš nezáří

Místo závěrečného náporu přišly Pardubice o vyloučeného Čiháka, třetí branku FC Vysočina navíc mohl přidat střídající Peřina, ale mířil jen do tyče.

Dvoubrankový náskok už si Jihlava pohlídala a může se těšit na nějaké zvučné jméno, které by jí přihrál osmifinálový los MOL Cupu..

JIHLAVA - PARDUBICE 2:0
Góly: 11. Arroyo, 56. Tureček. Rozhodčí: Cieslar – Dobrovolný, Matoušek. ŽK: Selnar, Vlček – Čihák, Tischler, Solil. ČK: 0:1 (86. Čihák). Diváci: 343. Poločas: 1:0.
Jihlava: Jágrik – Štefánek (46. Peřina), Vlček, Pojezný, Křišťál – Selnar (76. Araujo), Tureček, Svoboda, Vlček, Lacko (84. Ritter) – Vedral (65. Fila), Arroyo (65. Tall).
Pardubice: Boháč – Cadu (81. Lupač), Šejvl, Čihák, Čelůstka – Jeřábek – Tischler (62. Huf), Beran, Solil (46. Červ), Kostka – Černý (46. Chytil).