Vysočině se vloni proti Armě dařilo. Doma ji porazila vysoko 4:1, před zhruba dvěma měsíci na jejím hřišti vyhrála 3:2, když obě branky inkasovala až v samém závěru utkání.

Za připomenutí stojí i skutečnost, že právě vítězstvím na severu Čech si Jihlavané zajistili účast v baráži o postup do nejvyšší soutěže.

To se nezdařilo, a proto se oba celky střetnou znovu. S čistým stolem, a vysokými ambicemi. „Chceme vyhrát každé utkání a pohybovat se na čelních příčkách,“ uvedl před sezonou ředitel FC Vysočina Jan Staněk.

Téměř totožný hlas zní i z Ústí, které vloni skončilo na páté příčce. „Chtěli bychom se pohybovat kolem předních příček a předvádět ofenzivní fotbal,“ řekl klubovému webu ústecký trenér Aleš Křeček, který působil i na lavičce Vysočiny.

Oba celky prošly před sezonou obměnou kádru, výraznější byla ta zcela jistě jihlavská. Z týmu odešlo třináct hráčů. „Času na sehrání bylo málo, úvodní kola budou zřejmě z našeho pohledu taková kostrbatá,“ netají kouč Jihlavy Radim Kučera.

Jihlavští trenéři sice avizovali, že o základní sestavě mají až na jednu výjimku jasno, do ideálu ale bude zřejmě ještě něco chybět. K dispozici nejsou zranění Jawo, Svoboda a Ritter, kteří se v přípravě jevili velmi dobře.

Přesto chce Vysočina do sezony vstoupit vítězně a hned na startu získat výhodu proti svým papírově největším soupeřům.

Hradec Králové s Brnem totiž vstoupily do soutěže venkovními remízami, sestoupivší Dukla dokonce doma nestačila na Třinec. Jak odpoví Vysočina?

Utkání Ústí nad Labem – Jihlava se hraje od sedmnácti hodin a přímým přenosem jej vysílá ČT sport.

Výsledky 1. kola: Vítkovice – Chrudim 0:1, Vlašim – Brno 2:2, Dukla – Třinec 2:3, Sokolov – Hradec Králové 0:0, Pardubice – Žižkov 2:1, Líšeň – Varnsdorf 2:2, Prostějov – Vyšehrad 1:0.