Trenér David Oulehla dal v brance příležitost teprve sedmnáctiletému gólmanovi Matyáši Trešlovi, premiéru v jihlavském dresu pak zaznamenal Matyáš Miška. Představily se i nové tváře, turecký stoper Emir Tombull, nigerijský záložník Baba Labaran Khalid a plzeňský odchovanec Adam Pešek.

Jarmila Machačová se raduje z vítězství na republikovém šampionátu.
Zlato a čtvrté místo. Machačová se vrátila na cyklistické výsluní

Naopak na úvod chyběla řada opor. „Piško se na tréninku zranil, tak jsme jej preventivně šetřili, zkušený Lacko dostal individuální trénink a volno, Peřina, Franěk a Zoubele jsou v rekonvalescenci, ale už brzy by mohli být zpět v plném tréninku. Naopak u Křivánka a Shudeiwy to ještě potrvá trochu déle. Věříme však, že se k nám oba brzy naplno připojí,“ informoval na klubovém webu trenér Oulehla.

První půle se odehrála jasně v režii domácího týmu, který se dvakrát prosadil před odchodem do kabin. Chytrý a Fila poslali Vysočinu do dvoubrankového trháku. „Kromě dvou krásných gólů jsme měli i další šance ke skórování. S první polovinou jsem byl spokojený,“ pochvaloval si Oulehla.

Ve druhé půli sestavu prostřídal a tempo hry jeho svěřenců trochu opadlo. „Druhý poločas mi bohužel nabídl jiný obrázek. Scházela mi větší intenzita hry, lepší pohyb, nabídka, důslednost a tlak na míč,“ jmenoval Oulehla negativa.

Na prvním ročníku žďárského Góóól cupu v sobotu 24. června triumfovali fotbalisté mladší přípravy Nové Vsi (na snímku). V osmi utkáních totiž ztratili pouhé dva body.
PODÍVEJTE SE: Přípravka Nové Vsi zaskočila favority ze Žďáru, Třebíče či Polné

Hanáci toho využili a po trefách Slaměny po hodině hry a Michla v 82. minutě se prakticky začínalo od znova. Rychlou odpověď ale měl nachystanou Selnar a pět minut před koncem vsítil vítěznou branku. „Samozřejmě jsem rád, že jsme vyhráli, ale spokojenost s druhou půlí není,“ dodal Oulehla.

Další kvalitní příprava čeká Jihlavu už v pátek, na Strahově ji prověří pražská Sparta.

FC Vysočina – Olomouc B 3:2
Branky: 37. Chytrý, 42. Fila, 85. Selnar – 61. Slaměna, 82. Michl.
Poločas: 2:0.
FC Vysočina: Trešl – Chytrý (46. Svoboda), Vedral, Tombull, Záhradnik (46. Farka) – Pešek (46. Tureček), Labaran (46. Vítek) – Ogiomade (46. Křehlík), Šancl (46. Selnar), Fila (46. Miška) – Tall (65. Araujo-Wilson).
Olomouc B: Koutný (46. Bílý) – Hadaš (46. Michl), Dohnálek (46. Jaja), Vepřek (65. Dohnálek), Slavíček (65. Uriča) – Langer (65. Hadaš), Spáčil (65. Amasi), Mikulenka (46. Fabiánek) – Uriča (46. Slaměna), Fiala (80. Spáčil), Amasi (46. Šíp).