„Bohužel odstoupil s podezřením na zlomeninu nosu," uvedl pro klubový web asistent jihlavského trenéra Michal Vávra. Toho aspoň potěšilo zapojení jiných hráčů. „K prvním duelům zimního bloku vyběhli Farka a Shudeiwa, a po dvouzápasové absenci byl znovu k dispozici Křivánek,“ poznamenal Vávra.

Rosice na Vysočině ukázaly, proč patří mezi aktuálně nejlepší třetiligové celky, a favorizovaného soupeře dlouho trápily. O výhře rozhodla Jihlava až v závěru, v 74. minutě se trefil Filip Štancl a o deset minut později Mam Alassan Tall. „Rosice zhruba před týdnem porazily juniorky Olomouce a i u nás tento celek potvrdil svoji kvalitu a zkušenost. Byla znát jeho motivace proti druholigovému soupeři. Rosice čekaly ze středního či nižšího bloku na naše útoky a poté vyrážely do rychlých protiútoků. Pro nás tento zápas přinesl cenné poznatky z hlediska řešení situací ze strany hráčů ve střední třetině hřiště a v křídelních prostorech. Přesně tyto aspekty jsme od dnešního utkání očekávali. Soupeře jsme výsledkově zlomili až v poslední dvacetiminutovce,“ popsal Vávra.

Ofenziva divizních fotbalistů Humpolce (v modrobílém) by měla být na jaře mnohem nebezpečnější než na podzim, kdy se týmu střelecky vůbec nedařilo.
Budou silnější? Fotbalisté Humpolce tvoří úderný útok, Speřice zkouší dva hráče

Fotbalisté Rosic tak předvedli další povedený výkon, i když tentokrát nedokázali soupeře z vyšší soutěže porazit, jako se jim to povedlo před týdnem, kdy skolili Olomouc B 2:1. Další zápas čeká celek z Brněnska v sobotu, kdy si zahraje se Zbrojovkou Brno B hrající divizi, Vysočina Jihlava další utkání sehraje už ve středu od pěti hodin odpoledne s třetiligovým Velkým Meziříčím.