Vysočina patří k triu celků, které dosud v soutěži neprohrály. Na hřištích soupeřů vyhrála v Líšni a remizovala v Kroměříži. Nyní se vydává poprvé do Čech.

Pražané dosud jednou klopýtli, když ve druhém kole v emotivním duelu, ve kterém inkasovali žlutou kartu i bývalí trenéři Vysočiny Rada a Kameník, padli s Vyškovem (2:4).

Brankář Ondřej Mastný se po pěti letech v akademii Manchesteru United vrátil do FC Vysočina Jihlava.
Angažmá v Manchesteru bylo po celou dobu nahoru a dolů, ohlíží se gólman Mastný

Jinak ale Dukla, jeden z největších adeptů na postup do první ligy, jede a pálí jak u Verdunu. Béčku Sparty a Varnsdorfu nasázela čtyři kousky, Žižkovu pět. Uspěla i na půdě exligové Zbrojovky Brno (2:0).

Vysočina v minulém kola doma suverénně přejela Táborsko. Dukla ale bude soupeřem ještě o level vyšším. „Kvalitou kádru určitě,“ souhlasí trenér David Oulehla.

Se strachem přesto mladý tým z Jihlavy do hlavního města nepojede. „Budeme se soustředit především na sebe. Ve druhé lize můžete prohrát s každým, ale také každého porazit. Ta soutěž je tak vyrovnaná, že každý zápas je hratelný,“ dodává jihlavský kouč.

Zdroj: Deník/Karel Líbal

Duel Dukla Praha – Vysočina Jihlava je na programu v sobotu od sedmnácti hodin.

O pořadí na špici tabulky bude spolurozhodovat i střetnutí čtvrtého Táborska s druhým Vyškovem. Udrží FC Vysočina pozici lídra?


Načítám tabulku ...