FC Vysočina měl o uplynulém víkendu volno, proto je pohárové derby pro druholigový celek nejen prvním soutěžním duelem v sezoně, ale také vítanou generálkou na nedělní domácí šlágr FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY s Hradcem Králové.

Střetnutí se Starou Říší je pikantní pro oba celky. Divizní celek vede bývalý jihlavský hráč Luděk Kovačík, rovněž v kádru lze nalézt celou řadu bývalých fotbalistů Jihlavy: Jícha, Heide, Svoboda, Vacek, Cipruš, Nehyba.

Jak rozhodně nepřistoupit ke středečnímu „svátečnímu“ utkání už fotbalisté Staré Říše ví. Nedělní výkon proti Žďáru nad Sázavou jim musí být strašákem, a porážka 0:7 od divizního soupeře jakbysmet! „Musíme na to zapomenout a profíkům z Jihlavy se postavit úplně jinak než Žďáru. S takovým mužstvem se musí bojovat, makat. Ale těžko říci, jak k tomu hráči přistoupí po takovém výprasku,“ reaguje kouč Staré Říše Luděk Kovačík.

Fotbalisté Žďáru (na snímku) nastříleli podruhé za sebou svému soupeři sedm branek. Tentokrát to odnesla Stará Říše.
Výsledkový servis třetího kola fotbalových soutěží

Po blamáži by rád udělal v sestavě změny, jenže nemůže. „Já mám jednoho zdravého na střídání, s tím se nedá moc co vymýšlet,“ krčí rameny a doufá, že v Telči, kde má nyní Stará Říše kvůli rekonstrukci svého hřiště azyl, přijde na fotbal hodně diváků. A ti uvidí dobrý fotbal. „A taky doufám, že to nebude ještě větší ostuda,“ přeje si Kovačík.

Návod, jak favoritovi jeho očekávaný postup ztížit, ale Kovačík zná. Před pěti lety také v poháru Stará Říše Jihlavany dlouho dusila, vedla 2:1, Vysočina o svém postupu rozhodla až sedm minut před koncem. „Víme, že pohárové duely jsou specifické a ošemetné. Samozřejmě do něj jdeme s cílem jednoznačně postoupit dál. Výkon v tomto zápase napoví, v jakém složení můžeme nastoupit proti Hradci Králové,“ netají před pohárovým kláním jihlavský trenér Aleš Křeček.

Utkání Stará Říše – Jihlava se hraje od 17.30 hodin na stadionu v Telči.

KAREL LÍBAL, VÍT BRABEC