Utkání dvou druholigových týmů bylo od úvodního hvizdu hráno pod jihlavskou taktovkou. Hned v první minutě lapil Mucha tvrdou hlavičku Jawa pod břevno, činit se musel i v dalším průběhu.

Vysočina sice přehrávala Hanáky po obou křídlech, po centrech vznikaly ve vápně hostí závary a brankové příležitosti, ale koncovka je prostě slabinou současného jihlavského týmu. A když už zřejmě domácí skórovali, asistent rozhodčího ze svého špatného postavení míč za brankovou čárou neviděl a Klobása při dorážce z kroku Muchu nepropálil…

Až v závěru první půle nejprve Zoubele zachytil rozehrávku soupeře, vyslal do brejku právě Klobásu, který ve druhé šanci už nezaváhal. „Bylo to docela těžké,“ culil se jihlavský střelec. „Máme rozklepané nohy z přípravy, takže jsem si moc nevěřil. Naštěstí to tam spadlo,“ oddechl si.

Vzápětí se na pravé straně nádherně uvolnil Jawo, přesně našel nabíhajícího Smejkala, jenž náskok Jihlavy navýšil.

Duel se hrál za hodně teplého počasí, takže trenéři i z tohoto důvodu do druhé půle promíchali sestavy. Tempo poněkud opadlo, Vysočina ale nadále diktovala hru a přidala zásluhou Rajmunda Mikuše další dvě branky. „Bylo hrozný vedro, navíc příprava je krátká, takže trenér šel na nás od začátku hodně zhurta, cítím se pomalu jako nějaký veterán,“ netajil únavu pětadvacetiletý Klobása. „Ale makáme všichni naplno a myslím, že trenéři s námi mohou být spokojení. Tedy asi až na zápasy, které jsme prohráli. Teď jsme ale vyhráli a naše hra nebyla špatná, to je pozitivní.“

Vysočinu čeká v sobotu další příprava proti Zbrojovce Brno (v Zastávce od 11 hodin), odpoledne pak ještě exhibiční zápas ve Vladislavi (15 hodin).

JIHLAVA – PROSTĚJOV 4:0

Góly: 42. Klobása, 45. Smejkal, 70. a 90. Mikuš. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Jihlava - I. poločas: Vejmola – Svoboda, Tlustý, Vedral, Javůrek – Vaculík, Cupák – Smejkal, Klobása, Zoubele – Jawo. II. poločas: Lancman – J. Pavlík, Křišťál, Tijani, Novotný – Lacko, Ritter – Mikuš, Beltran, Novák – Křivánek.