Třinec patří k oblíbeným druholigovým protivníkům Jihlavy. Dlouhodobá bilance je pro Vysočinu výrazně plusová, stejně jako ta ze stadionu Rudolfa Labaja. Z devíti utkání se odtud vracela domů bez zisku pouze v jednom případě.

To však neznamená, že i tentokráte je úspěch předem zaručen. Především proto, že Třinec už potřebuje zabrat, když patří k zatím třem nebodujícím celkům druhé ligy.

Výhodou může být Slezanům i skutečnost, že oni, na rozdíl od Jihlavy, v týdnu neabsolvovali naplánovanou dohrávku s Vlašimí „Je před námi složité utkání,“ tuší trenér Vysočiny Aleš Křeček. „Třinec jsem viděl ve všech jeho dosavadních zápasech a myslím si, že ani v jednom utkání nepodal špatný výkon. Ba naopak, měl dost smůly. Fakt, že jsou třinečtí zatím bez bodového zisku, by nás neměl nijak ukolébat. Čeká nás odhodlaný soupeř, který se bude rvát o první bodový zisk v sezóně.“

Mezi vzdálenými městy čilá hráčská výměna nikdy nepanovala, v poslední době se to ale částečně změnilo. V lednu přišel z Třince do Jihlavy útočník Luis Arroyo, v létě opačným směrem zamířil levý bek Jan Javůrek. „Třinec disponuje zkušeným kádrem, včetně nedávno našeho Javůrka,“ uvědomuje si jihlavský kouč.

Úterní výhra v Chrudimi naznačila, že tým je na správné cestě. Další druholigový skalp by jen podpořil náročnou cestu přestavby kádru. Kdo se však pokusí navázat bodovou šňůru trenéři tají. „Řekl bych, že v sobotu nebude platit, že se vítězná sestava nemění,“ pousmál se tajemně Křeček.

Duel v Třinci startuje v sobotu v 16.30 hodin.