Naznačený rychlý sled zápasů orámují Jihlavanům atraktivní duely. V pátek 12. dubna se vítězně popasovali s Hradcem Králové, dvanáctého května je čeká doma konfrontace s aktuálním lídrem z Českých Budějovic.

Mezi tyto nesporné šlágry nejlepších druholigových týmů se Vysočině vejde pět duelů s papírově slabšími celky. Svěřenci trenéra Radima Kučery, kteří v posledních zápasech naznačili zlepšující se formu a bodově odskočili pronásledovatelům, tak mohou v nadcházejícím období udělat zásadní krok k jistotě postupu do baráže o první ligu.

Tím však není řečeno, že by ve Vlašimi čekala na Jihlavu procházka růžovým parkem. „Vlašim na jaře odehrála velmi dobré zápasy, z nichž jsme některé viděli na vlastní oči. Potvrdila, že jde o nepříjemné, běhavé a agresivní mužstvo, které se hodně snaží o aktivní presink,“ varuje před podceněním devátého týmu druholigového pořadí Kučerův asistent Josef Mucha.

Jestliže Středočechy zdobí nepříjemný defenzivní styl, hodně se trápí naopak v produktivitě. Ve čtyřech ze šesti jarních zápasů nedokázali skórovat, brankovou radost prožili zatím pouze třikrát a na výhru v tomto roce stále čekají. „Jde o hůře čitelného soupeře, neboť poměrně dost rotuje sestavou,“ prozrazuje Mucha o týmu trenéra Ericha Brabce, který dokázal obrat o body i další barážové aspiranty – Ústí nad Labem a Hradec Králové.

Určitou porci překvapení ale chystají na soupeře i na Vysočině. „Zvažujeme změnu na jednom či dvou místech sestavy. Zvlášť když už bude po karetním trestu k dispozici útočník Jirka Klíma,“ uzavřel tradičně trochu tajemně jihlavský asistent.

Těžký měsíc

12.4. Hradec Králové - JIHLAVA (0:1)

16.4. Vlašim - JIHLAVA 17.00, ČT sport

22.4. JIHLAVA - Třinec 13.30

28.4. Chrudim - JIHLAVA 10.15

3.5. JIHLAVA - Žižkov 18.00

8.5. Prostějov - JIHLAVA 17.00

12.5. JIHLAVA - České Budějovice 17.00