Jihlavští fotbalisté naplnili tradiční domácí taktiku do puntíku. Na soupeře vlétli a rychle se dostali do vedení. Už po minutě hry pláchl všem po levém křídle Preisler, který našel přihrávkou přesně na malém vápně Klímu – 1:0.

Ze hry tak uběhlo pouze osmdesát vteřin a domácí byli na koni. Dál Baník mačkali, vytvářeli si brankové příležitosti, pojistku ale nepřidali. „Úvodní gól ovlivnil zápas na obě strany. Domácí si vytvářeli další šance, zejména v úvodních dvaceti minutách mohla Jihlava zvýšit vedení,“ uznal hostující kouč Vítězslav Hejret.

Za hosty poprvé výrazněji zahrozil Hlavatý ve dvacáté osmé minutě, ale jeho střela mířila těsně nad domácí konstrukci. „První poločas byl v naší režii, bohužel jsme nedokázali přidat druhou branku,“ mrzelo domácího trenéra Radima Kučeru.

Do druhé půle nastoupily oba celky opatrněji, první šanci si připravili znovu domácí. V 62. minutě pronikl po levé straně Zoubele, naservíroval míč před branku, kde na malém vápně osamocený Machuča překopl prázdnou sokolovskou svatyni.

Nechtěně tím odstartoval exhibici. Hostujícího celku. Sokolov toužil po vyrovnání a začal favorita výrazně přehrávat. Nejen v poli, ale i v jeho pokutovém území, kde domácí začali kupit chyby. Vaculík na penaltě ztratil míč, Vávrovu střelu ale Veselý bravurně lapil.

Úvodní zápas semifinále play off první hokejové ligy mezi HC Dukla Jihlava a Rytíři Kladno.
OBRAZEM: Do semifinále vstoupila Dukla špatně. Kladno bylo lepší

Další závar před jihlavskou brankou vyrobil nepovedenou hlavičkou Tijani, hosté ani tuto nabídku nevyužili. Stejně jako následný brejk po Vaculíkově ztrátě, který přerušil skluzem Chlumecký. „Domácí jsme převyšovali, měli jsme herní, morální i soubojovou převahu, vytvářeli jsme si šance, které jsme ale neproměnili. Konečný výsledek je pro nás ztráta, měli jsme zde na bod,“ mrzelo Hejreta.

Nejvzrušivější momenty přišly v závěrečné desetiminutovce. Nejprve Vávra z neodmávaného metrového ofsajdu nastřelil břevno jihlavské branky a po odrazu míče od země se vehementně dožadoval uznání gólu, z protiútoku Klíma obešel Belaně, ale nastřelil jen tyč prázdné branky.

Vyrovnání měl na kopačce i Hlavatý, naopak z několika brejků mohli domácí rozhodnout. Klímův zásah z druhé minuty ale nakonec zůstal v zápase jediným. „Dnes můžeme být spokojeni jen se třemi body,“ uznal Kučera. „Ve druhém poločase jsme soupeři umožnili lépe kombinovat, diktoval tempo hry. A i když asi neměl tolik vyložených šancí jako my, přežili jsme několik závarů a standardní situace,“ oddechl si jihlavský stratég.

Stará Říše využije jihlavský azyl. Hostí Havlíčkův Brod

JIHLAVA – SOKOLOV 1:0

Góly: 2. Klíma. Rozhodčí: Vojkovský – Horák, Lakomý. ŽK: Tijani, Preisler, Chlumecký, Veselý – Hlavatý, Vávra. Diváci: 894. Poločas: 1:0.

Jihlava: Veselý – Breda, Chlumecký, Tijani, Preisler – Vaculík, Machuča (73. Klobása) – Petr (76. Šefčík), Šulc, Zoubele – Klíma (82. Jawo).

Sokolov: Belaň – Čihák, Stropek, Beránek (69. Novák), Dvořák – Hlavatý, Glaser – Štípek, Ševčík (82. Liener), Machek – Holek (59. Vávra).