Podzimní prokletí se fotbalové Jihlavy stále drží. B tým v MSFL prohrál hned několik utkání brankou v posledních vteřinách zápasu. Podobné nyní zakusili i hráčky áčka.

Na stadionu prvoligové Zbrojovky drželi v prvním poločase se soupeřem krok. Po změně stran byli i lepším celkem, měli příležitosti ke skórování, do vedení se ale nedostali.

Ritter totiž ztroskotal na domácím brankáři, dvacet minut před koncem Jihlavané dokonce trefili tyč brněnské svatyně. Na pozorném Floderovi ztroskotal i Smejkal. „Dovolím si tvrdit, že v určitých fázích zápasu jsme byli lepší než Zbrojovka,“ uvedl po utkání trenér Vysočiny Aleš Křeček.

Svůj um prokázal na druhé straně také Lancman, který uspěl v souboji jeden na jednoho proti Štěpanovskému. To však byla jediná vážná příležitost domácích.

Ti ale svoji roli favorita nakonec přece jenom potvrdili. Lancman nerozehrál míč příliš přesně, domácí si míč vzali zpět a Šumbera střelou do poloodkryté branky rozhodl. „Z výsledku jsem velmi zklamán,“ netajil Křeček. „Branku jsme inkasovali po naší chybě v rozehrávce, kde přišlo špatné rozhodnutí brankáře. Za náš výkon se ale vůbec stydět nemusíme.“

BRNO - JIHLAVA 1:0
Gól: 87. Šumbera. Rozhodčí: Černý – Poživil, Dobrovolný. ŽK: Hlavica, Koudelka, Vintr, Štěpanovský – Arroyo. Bez diváků. Poločas: 0:0.
Brno: Floder – Bariš (46. Vaněk), Gajič, Šural, Hlavica, Štěpánovský – Koudelka (46. Vintr), Sedlák, Moravec (61. Reiter) – Fousek (46. Hladík), Přichystal (77. Šumbera).
Jihlava: Lancman – Křišťál, Vlček, Štefánek, Svoboda (46. Vedral) – Lacko (79. Araujo-Wilson), Červ – Peřina, Ritter (62. Tureček), Smejkal – Arroyo (73. Matulka).