Předchozí
1 z 6
Další

REKORDMAN

Luboš Zákostelský - 49 dnů

Trenér Luboš Zákostelský vydržel na lavičce Jihlavy tři měsíce. Po sesazení z hlavní funkce se rozhodl v klubu nepokračovat.Trenér Luboš Zákostelský vydržel na lavičce Jihlavy tři měsíce. Po sesazení z hlavní funkce se rozhodl v klubu nepokračovat.Zdroj: DENÍK/Libor Plíhal

Tehdy devětatřicetiletý bývalý prvoligový fotbalista (Slavia Praha, Benešov, Liberec, Blšany) vydržel v křesle trenéra Vysočiny pouhých sedm druholigový kol. „Po sedmi kolech jsem něco takového vůbec nečekal. Naopak jsem měl náznaky, že se k ničemu podobnému neschyluje,“ neskrýval Zákostelský zklamání v rozhovoru pro Deník.

Mimochodem, tehdy (září 2007) jsme také zmínili: „Na Jihlavu neobvyklý trend: vedení klubu se totiž rozhodlo odvolat trenéra v rozběhnuté části sezony - to dřív nebývalo.“

NEJDELŠÍ ANGAŽMÁ

Miloslav Machálek - 27 měsíců
Karel Večera - 23 měsíců
Luboš Urban, Radim Kučera - 20 měsíců

Trenér Miloslav Machálek.Trenér Miloslav MachálekZdroj: Deník / Attila Racek

Od roku 2000 měli jihlavští fotbalisté pouze dva trenéry, kteří u týmu vydrželi alespoň dvě sezony.

Rekordmanem je Miloslav Machálek, bývalý obránce a naposledy (2020) trenér prvoligové Zbrojovky Brno.

Ve třetím roce svého angažmá v Jihlavě byl odvolán po devíti kolech, když Vysočina byla na čtrnáctém místě druholigové tabulky.

Napodobit jej dokázal již jen Karel Večeřa, který u týmu vydržel dvě sezony v letech 2004 až 2006. Necelé dvě sezony strávili u týmu ještě Luboš Urban a Radim Kučera.

EPIZODY

Josef Jinoch - 1,5 měsíce
Josef Vrzáček, Roman Kučera, Milan Bokša - 3 měsíce

Josef JinochJosef Jinoch dokázal i během svého velmi krátkého působení na lavičce Vysočiny zdánlivě nemožné.Zdroj: Deník/Jaroslav Loskot

Sezona 2016/2017 byla podobná té letošní. Také v ní měl FC Vysočina Jihlava tři hlavní trenéry. Po Michalech Hippovi a Bílkovi nastoupil na konec sezony bývalý sportovní manažer Josef Jinoch.

Přes své krátké angažmá u týmu dokázal Josef Jinoch téměř nemožné. V prakticky beznadějné situaci (po 23. kole měli jihlavští fotbalisté na předposlední příčce tabulky čtyřbodovou ztrátu na čtrnáctý Hradec Králové) dokázal s hráči zabojovat a v předposledním kole pro Jihlavu zachránit první ligu. „Jsem šťastný, že se FC Vysočina udržel v první lize a že jsem naplnil důvěru lidí, kteří mi věřili,“ uvedl po utkání Jinoch.

ONDŘEJ SMETANA

Novým trenérem FC Vysočina Jihlava se stal Ondřej Smetana.Ani Ondřej Smetana nedokázal prolomit prokletí krátkých trenérských angažmá u jihlavských fotbalistů.Zdroj: Deník/Karel Líbal

Necelých sedm měsíců, deset druholigových utkání. Taková je bilance zatím posledního hlavního kouče Vysočiny u týmu. Při příchodu k týmu si možnosti trénovat v Jihlavě cenil. „Vnímám Jihlavu hodně pozitivně pokud jde o budoucnost místních hráčů. Jsem rád, že tady mohu být, pro mě je to zajímavé angažmá,“ uvedl pro Deník v říjnu loňského roku.

Už tehdy čelil i otázce na časté střídání trenérů u týmu. Byl totiž již čtrnáctým trenérem za posledních deset let. „Bohužel. Tak to v českém prostředí bývá. Nejenom v Jihlavě, ale ve více klubech. To je trenérský úděl,“ odvětil Smetana.

Poté, co s jihlavskými fotbalisty dokázal vyhrát pouze dva zápasy (plus čtyři remízy i porážky), byl dalším předčasně odvolaným koučem v řadě.

Kdo najde odvahu usednout do horkého křesla a nahradí ho? Klub nejspíš rozhodne příští týden po domácím utkání s pražskou Duklou.

Trenéři FC Vysočina Jihlava od roku 2000Zdroj: grafika Deník