Obnovení tréninkového procesu umožnilo rozhodnutí vlády minulý týden. Do pondělí se hráči připravovali individuálně. „Nejprve jsme měli volnější režim, někteří hráči alespoň doléčili zranění,“ prozradil na klubovém webu trenér Radim Kučera.

Ten také popsal, jak udržoval své svěřence v pohotovostním režimu. „Každý večer jsem psal do naší společné skupiny tréninkovou dávku na další den.“

Podle slov trenéra všichni úkoly svědomitě plnili. „Ale bylo to pro ně náročné. Vzhledem k omezením byla příprava hodně stereotypní,“ uznal Kučera.

Fotbalisté FC Vysočina B sice suverénně zvládli podzimní část soutěže, další vítězství ale v této sezoně již nepřidají.
Vytrvalost, rychlost, posilování. Fotbalisté jihlavské rezervy musí makat

To se nyní změnilo. „Kluci byli natěšení, zařadili jsme balon. Nebylo to jenom o běhání,“ potvrdil kouč.

Ten měl na tréninku rozšířený realizační tým. Přibyl do něj Michal Kadlec z B týmu, který nyní nemůže trénovat. Pomáhají i kondiční trenéři od mládeže.

Vysočina si navíc stáhla hráče, kteří byli na hostování v MSFL, a také některé mládežníky. „Vytvořili jsme si široký kádr třiceti hráčů a pěti brankářů,“ popisuje Kučera současný tréninkový stav. „Rozdělili jsme je do pěti skupin po šesti hráčích a jednom gólmanovi. Každý z trenérů bude trénovat něco jiného, a postupně povede jednu ze skupin. Vytvořili jsme si tím takový týdenní kruhový trénink. Pojedeme od pondělí do pátku, o víkendu si kluci odpočinou. Na příští týden jim připravíme znovu podobnou zátěž.“

Ilustrační foto.
V Jihlavě se srazil trolejbus s osobním autem. Nikdo se nezranil

Hráči Vysočiny mají výhodu, že mohou využívat více hracích ploch. „Máme k dispozici hlavní stadion s vedlejším hřištěm, plus hřiště v Antonínově Dole a Vyskytné. Hráči se tak vyvarují intenzivnějšího kontaktu a věřím, že tím zamezíme také nějakým problémům s karanténou a podobně,“ uzavřel jihlavský kouč.