Radim Kučera byl představen na posledním letošním tréninku celku před zimní dovolenou. „Jsem rád, že jsme mohli Radima představit klukům ještě před jejich odjezdem,“ uvedl ředitel FC Vysočina Jan Staněk.

Podle něj přichází do klubu kouč, který podobně jako jeho předchůdce Svědík rád pracuje s mladými hráči. „Jsem přesvědčen, že jsme vybrali trenéra, který je momentálně pro náš klub vhodnou volbou a velmi rychle se stane jeho součástí. Velkým úkolem trenérů je práce s odchovanci naší akademie. Tak jak se podařilo po delší době začlenit do mužstva Filipa Vedrala, je třeba pokračovat i s dalšími hráči. A Radim Kučera ukázal už ve svém dřívějším angažmá ve Znojmě, že toto umí,“ vysvětlil volbu Staněk.

Kučera je bývalý obránce, který v Česku nastupoval v nejvyšší soutěži za Opavu a Olomouc. Poté odešel do Německa, kde za Arminii Bielefeld odehrál čtyři sezony v bundeslize, další sezonu poté s týmem hrál druhou ligu.

Jako trenér vedl B tým Olomouce, druholigové Znojmo a vloni zahájil sezonu jako v Baníku Ostrava. Bazaly opustil v březnu letošního roku. „V mém rozhodování hrály zásadní roli ambice klubu. Láká mne touha poprat se na jaře o postup do první ligy,“ uvedl Kučera po příchodu do Jihlavy.

Na Vysočinu už měl v minulosti nakročeno, k dohodě ale došlo až nyní. „Jsem samozřejmě rád, že mne jihlavský klub znovu oslovil poté, co nevyšly námluvy v nedávné minulosti. Tým jsem na podzim dvakrát viděl na vlastní oči, většinu hráčů znám, některé samozřejmě více, jiné méně. Rozhodně jsem rád, že teď mám relativně velký prostor a klid, abych mančaft a jednotlivé hráče dostatečně poznal a pečlivě nachystal zimní přípravu,“ prozradil nejbližší plány Kučera.

Devět fotbalistů a jedna fotbalistka TJ Sokol Bedřichov byli oceněni za skvělou práci v tomto roce.
Bedřichovští fotbalisté zakončili tento rok stylově