Jihlavští fotbalisté v první půli zápasu jasně dominovali. Vlašimi sice patřila úvodní pětiminutovka, která však přinesla jen dva lehčí zákroky Vejmoly.

Poté se dostali do hry i hosté a hru zcela ovládli. V osmé minutě se vydal na dlouhou pouť po levé straně Šulc, prodral se až do vápna, kde jeho zakončení domácí beci na poslední chvíli zblokovali. Z následného rohu hosté nic nevytěžili.

O pár sekund později se ale vydal na další sólový výlet obranou Vlašimi Zoubele, a jeho projektil jen těsně minul tyč domácí svatyně.

Do třetice už útočný výpad Vysočině vyšel. Filip Novotný se probil po levé straně do šestnáctky, míč dostal na malé vápno, kde jej dorazil do sítě Klobása – 0:1.

Za čtyři minuty mohlo být vyrovnáno. Filip Novotný ztratil míč před vápnem, Janda si ho navedl do střelecké pozice, a jen těsně minul šibenici Vejmolovy branky.

To však byla ojedinělá akce Vlašimi, Vysočina dál na trávníku kralovala. Ve 23. minutě se opět prezentoval Šulc střelou z dálky, se kterou měl Bačkovský hodně práce.

Po půlhodině zakombinovali Zoubele s Javůrkem, na jeho centr si naběhl Preisler, jenže z malého vápna hlavičkoval nad. Nápor Jihlavy nepřinesl druhý úspěch ani po střele Vaculíka z přímého kopu, jež mířila těsně vedle.

Ve druhém poločase Vysočina nepochopitelně zcela upustila od své aktivní hry. Domácí přišpendlili hosty před jejich brankáře, jejich převaha ale byla povětšinou platonická. Ojedinělé nadějné pozice soupeře končily buď mimo branku nebo u spolehlivého Vejmoly.

Nejhůře bylo Jihlavanům okolo 75. minuty, kdy domácí vybojovali sérii rohových kopů, závary ve vápně ale k vyrovnání stále ještě nevedly.

Hostům nevycházely ani pokusy o brejky. Jen v 56. minutě zahrozili Klíma se Šulcem, ale v zakončení selhali, stejně jako Zoubele při sóle na Bačkovského.

Pasivní bránění náskoku se nakonec hostům nevyplatilo. V 89. minutě duelu zůstal v prostoru před brankou osamocený Fotr, který hlavičkou přesně k tyči po zásluze srovnal skóre.

VLAŠIM - JIHLAVA 1:1

Góly: 89. Fotr - 11. Klobása. Rozhodčí: Cieslar – Kotík, Podaný. ŽK: Pavlík. Diváci: 506. Poločas: 0:1.

Vlašim: Bačkovský – Piško (30. Kadlec), Výborný, Mizerák, Pavlík – Fotr, Janda, Blecha, Fortelný (46. Kučera) – Badocha, O. Novotný (64. Dao).

Jihlava: Vejmola – Vedral, Tijani, Chlumecký, F. Novotný – Vaculík, Šulc – Javůrek (83. Petr), Zoubele (90. Šefčík), Preisler – Klobása (53. Klíma).