Na stadiónu v Jiráskově ulici se opět sejdou až po Novém roce, v pondělí 8. ledna. „V uplynulém mezibloku jsme se věnovali i jiným sportům, ale samozřejmě i kondici,“ popisoval v rozhovoru pro klubový web kouč FC Vysočina David Oulehla.

Trenére, jakou náplň měly tréninky, které jste poslední tři týdny absolvovali?
Určitě jsme po skončení podzimu nechtěli nechat hráče zahálet, takže jsme se tři týdny věnovali jejich sportovnímu rozvoji a udržení kondiční připravenosti. Hráči v tomto mezibloku absolvovali silové a vytrvalostní testy, které jsme porovnali s jejich výsledky z letního období. Těší nás, že nám ukázaly velmi slušné parametry, kluci se opravu posunuli. Je jasné, že naměřené hodnoty pro nás představují vodítko, na co se zaměřit v zimní přípravě.

Co hráči, kteří měli na podzim zdravotní problémy?
Zdravotní omezení měli Peřina, Křivánek, Tureček a po návratu z nároďáku i Farka. Takže v jejich případě jsme se soustředili spíše na regeneraci a doléčení, aby od prosince mohli naplno rozjet individuální tréninkovou přípravu.

Fotbalisté Velkého Meziříčí (v červeném) se první výhry v sezoně radovali až ve 13. kole. Na ní ale navázali dalšími dvěma vítězstvími a odlepili se z poledního místa.
Fotbalisté Velkého Meziříčí vybředli z nejhoršího, ke spokojenosti je ale daleko

Klasikou bývají doplňkové sporty. Došlo na ně?
Zpestření představovaly tréninky v hale, kde jsme se věnovali právě dalším sportům. Došlo na futsal, basketbal a další aktivity. Na umělé trávě samozřejmě proběhla modelová utkání mezi hráči stávajícího kádru.

Dostali už tomto bloku šanci někteří talentovaní dorostenci?
Ano, tréninky s námi si vyzkoušeli útočník Tomáš Zimmermann a defenzivní hráč Jan Haala. Ten však s námi už na podzim některé jednotky absolvoval a nastoupil též do duelu MOL Cupu. Před námi je teď debata o tom, kteří dorostenci nás do zimní přípravy doplní. Bude to mít samozřejmě vazbu i na uvažované změny v kádru a příchody hráčů na zkoušku.

Jaký program mají hráči nyní?
V prvních deseti dnech mají naordinováno úplné volno a regeneraci. Již od dvanáctého prosince jim pak startuje individuální tréninkové fáze dle plánů, které jsme jim předali. Zejména u mladých hráčů vnímáme potřebou pracovat na silové složce. Ještě nejsou na úrovni, kterou bychom si představovali.


Načítám tabulku ...