Přestože se jednalo „pouze“ o přípravné utkání, výkon jeho svěřenců notně dopálil trenéra Radima Kučeru: „Krom výkonu mladíka Šulce byla práce týmu slabá,“ nebral si servítek při hodnocení zápasu pro klubový web.

Omluvou pro něj nebyla ani absence řady klíčových hráčů kvůli různých zdravotním bolístkám. „Hráči jsou tu od toho, aby se předvedli v dobrém světle. Mají na to měsíc, aby se mi ukázali. Když to nejde herně, tak to musí přervat silou a bojovností. Jenže oni se za nepříznivého stavu složili jako domino,“ láteřil dál Kučera.

Jihlavané do utkání špatně vstoupili, když hned v samém úvodu po chybě Šefčíka pustili Zbrojovku do vedení. První poločase ještě uhráli s přijatelným mankem, ve druhém ale čerstvý vítěz zimní Tipsport ligy přidal další tři góly. „Ve druhé půli se už z naší hry stal chaos a hráči duel dohrávali v letargii,“ dodal jihlavský kouč, který do utkání nasadil všechny zimní posily.

Stoper Chlumecký a osmnáctiletý středopolař Šulc odehráli celé utkání, nové akvizice Jawo a Tijani se zapojili v jeho průběhu. „U Šulce musím ocenit velkou pracovitost,“ našel alespoň malou radost na kalném sobotním dopoledni Kučera. „Jawo mne zklamal. Během týdne vypadal velice dobře, ale v zápase to nebylo ono. Tijani přišel až s tréninkovým deficitem. Teď s ním musíme intenzivně pracovat a dát ho fyzicky do kupy.“

Vysočinu nyní čeká krátké soustředění na Slovensku, na jehož konci odehrají v sobotu další utkání. V něm poměří síly se třetím celkem tamní nejvyšší soutěže, Žilinou. 

JIHLAVA BRNO 0:4

Góly: 4. Bariš, 48. Pachlopník, 70. Bartolomeu, 75. Sukup. Rozhodčí: Zelinka Hájek, Pfeifer. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Jihlava: Vejmola (70. Veselý) Šefčík, Tlustý (46. Vedral), Chlumecký, Preisler Machuča (60. Tijani), Šulc Javůrek (60. Křivánek), Šumský, Novotný Klobása (20. Jawo).