Hotovo! Jihlavští fotbalisté vyhráli ve 29. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY v Ústí nad Labem 3:2 (3:0) a definitivně si pojistili účast v baráži o postup do první ligy. Lví podíl má na výhře Vysočiny její špílmachr Lukáš Zoubele, který v rozmezí dvaceti minut prvního poločasu vstřelil všechny góly svého celku.

Že na severu Čech nečeká hosty nic jednoduchého bylo patrné od úvodního hvizdu. Domácí začali agilně a měli míč častěji v držení.

Jenže po dvaceti minutách hry ústecká obrana chybovala, míč jí ukradl Lukáš Zoubele a otevřel nejen skóre zápasu, ale také svoji soukromou střelnici. V následných dvaceti minutách ústecký rodák krásně zpracoval centry Javůrka a Šulce a nasměroval Vysočinu k vítězství – 0:3.

Po změně stran Jihlavané v poklidu kontrolovali své vedení a nic nenasvědčovalo tomu, že se snad mohli o své tři body strachovat.

Jenže i hostující obrana si vybrala šokující blackout a šest minut před koncem duelu snížil Matějka. A po třech minutách Tijani fauloval ve vápně a po proměněné penaltě byli Severočeši znovu ve hře – 2:3!

Vysočinským hráčům se jistě hned vkradly do hlavy myšlenky na kolapsy ve Vlašimi a Chrudimi, znervózněli, taktovka hry jim vypadla z ruky a nebyli daleko od rány do vazu.

Naštěstí pro ně Matějka ani Dramé v nastaveném čase své velké příležitosti nevyužili a Jihlava si tak zajistila konečné druhé místo v soutěži. To jí zajistilo účast v baráži o první ligu s velmi pikantním nádechem. Jestliže vloni Vysočina přišla o prvoligovou účast domácí porážkou od Karviné, na přelomu května a června bude mít ideální příležitost se budou moci Slezanům dokonale pomstít.

"Do 80. minuty jsme vedli 0:3 a zápas se zdánlivě v klidu dohrával. Jenže díky poslední desetiminutovce jsem totálně vybuchl a byl jsem naštvaný, jak zase málem dokážeme dobře rozehraný zápas ztratit," lamentoval po utkání trenér Vysočiny Radim Kučera. "Do baráže budeme nastupovat s nadšením a zapálením pro postup. Ale rozhodně nebudeme v roli favorita," upozorňuje kouč.

ÚSTÍ NAD LABEM – JIHLAVA 2:3

Góly: 84. Matějka, 87. Šup (PK) – 21. Zoubele, 29. Zoubele, 41. Zoubele. Rozhodčí: Cihlář - Hrabovský, Kožár. ŽK: Chlumecký, Tijani, Preisler (všichni Jihlava). Diváci: 576. Poločas: 0:3.

Ústí nad Labem: Tvrdoň – Strada, Brak, Pimpara, Šimeček – Valenta, Bílek – Krátký (60. Drame), Richter (46. Šup), Procházka (46. Prošek) – Matějka.

Jihlava: Vejmola – Tlustý, Tijani, Chlumecký, Novotný – Petr, Šulc, Vaculík, Javůrek (70. Preisler) – Zoubele (80. Pavlík), Klíma (75. Jawo).