Možná ani sám před sedmi lety netušil, jak dlouho bude jihlavský dres oblékat. Nyní se však cesty ofenzivního fotbalisty Lukáše Zoubeleho a druholigového klubu FC Vysočina Jihlava rozchází.

Do rodných severních Čech se rozhodla sedmatřicetiletá opora zamířit z FC Vysočina. „Vážím si jihlavské nabídky na pokračování v klubu, ale s těžkým srdcem jsem ji musel odmítnout. Jihlava se stala mým druhým domovem a já nikdy nezapomenu na všechny ty společné fotbalové roky,“ sdělil Zoubele na svém facebookovém profilu, jak těžké to pro něj bylo rozhodování.

Aby ne, vždyť v Jihlavě strávil od léta 2016, kromě sezony 2020/2021, kdy si zahrál za Viktorii Žižkov, šest sezon. „U každého sportovce přijde den, kdy jeho sportovní ambice jdou stranou, a na prvním místě je rodina. Můj čas právě přišel a já cítím, že je správná chvíle vrátit se domů,“ pokračoval ve vysvětlování svého rozhodnutí.

Fotbalisté Slavoje Polná (v červených dresech) se po roční anabázi v krajském přeboru opět představí v divizi. Cílem je pokud možno klidná záchrana.
Nový divizní ročník? Fotbalisté nováčka z Polné touží hlavně po klidné záchraně

Z Vysočiny však odchází jen a jen v dobrém. „Tímto bych chtěl poděkovat celému klubu a tím myslím opravdu všechny, kteří zajišťují jeho chod. Dále spoluhráčům, fanouškům a především Lukášovi a rodině Vaculíků. Jsem jim vděčný, že mi dali tu možnost být součástí klubu po tak dlouhou dobu,“ dodal Zoubele.

Pro celek, jenž v uplynulé sezoně horko těžko bojoval o záchranu ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE je odchod zkušeného fotbalisty citelnou ztrátou. „S Lukášem jsme byli domluveni na podmínkách další roční spolupráce. Jenže poté obdržel zajímavou nabídku z rodného regionu, kde začínal s fotbalem,“ nastínil sportovní ředitel FC Vysočina Lukáš Vaculík.

Ten si přitom s odcházejícím hráčem ještě sám na hřišti v jednom dresu zahrál. „ S Lukášem máme nadstandardní vztah a on se netají tím, že si to v Jihlavě oblíbil a vždy byl připravený klubu pomáhat. Nyní jsem však po rozhovoru s ním pochopil, že pro něj nastal čas vrátit se domů a nemělo smysl jej nějak přemlouvat,“ sdělil pro klubový web.

Ve třetím přípravném utkání vyhráli hráči Vysočiny (na snímku z ligového utkání ve žlutém) nad Chrudimí vysoko 4:0.
Vysočina v přípravě válí. Po dvou těsných vítězstvích zdolala vysoko MFK Chrudim

A ještě dodal. „Lukáš za těch šest let, které zde odehrál, zaslouží velké poděkování a přání všeho nejlepšího v osobním životě a další fotbalové dráze,“ řekl Vaculík.

Lukáš Zoubele do tehdy prvoligového FC Vysočina Jihlava přestoupil v červnu 2016 z Brna. Zde nastoupil do 75 prvoligových, 46 druholigových a 6 pohárových duelů. V nich vstřelil celkem jednadvacet branek.