I. B TŘÍDA – SK. A

H. BROD C – BATELOV 5:1

Rozjetí hosté měli choutky na osmou výhru v řadě, a na půdě havlíčkobrodského „céčka“ se to zdál být reálný plán. Jenže tyhle plány začaly mít praskliny už v 6. minutě, když se prosadil domácí Novotný. Batelovské to chvíli rozhodilo a po další půlhodině už to bylo o dvě branky, to se trefil přesně Desenský.

Batelov se po změně stran tlačil dopředu, ale zkušený výběr Brodu snížení se dlouho držel. V 68. minutě ale kapituloval i domácí gólman Duben, který nestačil na zakončení Dominika Blaška. Jenže místo dramatické koncovky se zrodila jasná výhra Slovanu. Úřadovat totiž začal Nechvátal, který dvě minuty od snížení vrátil svým barvám dvoubrankový náskok, a za chvíli slavil svou druhou trefu, a tak čtvrt hodiny před koncem nebylo o vítězi pochyb. Tříbodový zisk „céčka“ poté ještě pečetil Bělák.

Góly: 6. Novotný, 36. Desenský, 70. a 76. Nechvátal, 87. Bělák – 68. D. Blaško. Rozhodčí: J. Kříž. ŽK: 2:2. Diváci: 52. Poločas 2:0. Batelov: Cháb – Ramach (64. Zeman), Hron, D. Blaško, Mezera (46. Kupka) – Ehrenberger, Havlíček, P. Blaško (75. Janko), Vostál – M. Blaško, Vystrčil.

A. DŮL – POHLED 0:5

Není to zrovna nejlepší období fotbalistů Antonínova Dolu. Ti doplácí na stále se měnící sestavu a chybějící opory. A toho soupeři náležitě využívají.

Hosty poslal do vedení ve 27. minutě Rérych, a když hosté přišli po pauze na hřišti, netrvalo dlouho, a udeřili podruhé. Drlíkův gól s domácími zamával, a už nenašli síly na zvrat. Spíš rezignovali, hlavně po třetí brance, kterou měl na starost opět Drlík. Tentýž hráč stihl zkompletovat i hattrick, to už po Klementově gólu zvyšoval na konečných 5:0.

Góly: 27. Rérych, 46., 67. a 84. Drlík, 72. Klement. Rozhodčí: Krymová. ŽK: 0:1. Diváci: 80. Poločas 0:1. Antonínův Důl: Šimek – Čermák, Slavo, Čurda, Všohájek (56. Kovačík) – Vorálek, Žák, Šabatka, Volák – Poul (49. Gavallér), Jleček.

I. B TŘÍDA – SK. B

M. BUDĚJOVICE– V. BERANOV 4:1

Hosté mohli jít v případě výhry do čela tabulky, alesoň přes sobotní noc, jenže svou roli papírového favorita, a to, že neprohráli už sedm utkání v řadě, nenaplnili. Od 6. minuty totiž ztráceli, jelikož nepohlídali domácího Škodu. Moravské Budějovice to nabudilo, takže po další půlhodině už vedly díky Kosmákovi o dvě branky.

Velký Beranov neměl svůj den. Nezačal totiž dobře ani druhou půlku. Po pěti minutách udeřil Stark, a bylo zle. A když Horecký zvýšil už na 4:0, mohli si nechat svěřenci trenéra Vyskočila nechat jen zdát o bodovém zisku. V závěru pokazil domácímu brankáři Jelínkovi čisté konto Eliáš, ale to byla jen kosmetická úprava.

Góly: 6. Škoda, 35. Kosmák, 50. Stark, 63. Horecký – 88. Eliáš. Rozhodčí: Kocour. Bez ŽK. Diváci: 30. Poločas 2:0. Velký Beranov: Procházka – P. Kittler, Ganzwohl, Eliáš, Pokorný – Smejkal (80. Kovařík), Pýcha (66. Krondráf), Š. Trnka, Wendl – Svoboda, M. Trnka.

LUKA N. J.– SLAVOJ POLNÁ B 6:1

Na tohle derby, a hlavně první pětačtyřicetiminutovku, nebudou hosté z Polné vzpomínat zrovna nejraději. Jejich destrukci zahájil přesnou trefou Čihal, poté začal řádit Navrátil, který zkompletoval za sedmnáct minut hattrick. A když v závěru poločasu udeřil dvakrát také Vařejka, nebylo pochyb, že domácí si v klidu dokráčí pro tři body. Namlsaní diváci zřejmě čekali i po změně stran další gól, ale trefil se jen jediný střelec. Hostující Tlačbaba trochu zmírnil debakl svého týmu.

Góly: 12. Čihal, 16., 24. a 32. Navrátil, 40. a 42. Vařejka – 81. Tlačbaba. Rozhodčí: Maar. Bez ŽK. Diváci: 74. Poločas 6:0. Luka n. J.: Kanswohl – Čaloud (30. Kubeš), Zámostný (46. Hájek), Pokorný – Tuma, Číhal, Navrátil, Bratršovský, Horáček – Vařejka, Čihal. Slavoj Polná B: Mezera – Voráček, Gondek, Kratochvíl, Šorf – Jirka, Tlačbaba (82. Jakub Bohdálek), Mühlfeit, Apfelthaler, Juříček (55. Čaloud) – Vacek (72. Sedmík).

HAMRY – STONAŘOV 4:0

Hosté marně naháněli domácí Havlíka, což byla příčina druhé porážky v sezoně. Stonařov nezachytil úvod, po sedmnácti minutách už to bylo díky Havlíkovi 2:0. A když se trefil za chvíli i Jun, rozsvítil se hostujícím alarm. Jenže to nepomohlo. Nikdo z hostujících „sniperů“ nezacílil přesně, nebo spíše mimo dosah brankáře Pinkavy, a tak si domácí přišli celkem snadno ke třem bodů. Ty ještě pojistil svou třetí brankou Havlík.

Góly: 8., 17. a 57. D. Havlík, 24. Jun. Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 2:1. Diváci: 120. Poločas 3:0. Stonařov: Měrtl – Bláha, Turoň (46. Urbánek), Láznička, Plavec – Příhoda, Vacek, Nešpor, Škrdla – Kubík, Kozojed.