Leč trenéři sobotní střet berou i s určitým nadhledem. „Pořád je začátek sezony, není to žádný zápas, kde by se rozhodovalo o všem a lámal se chleba,“ tvrdí bedřichovský Zbyněk Peštál. „Stále je to jeden ze třinácti podzimních zápasů, vyzdvihovat ho nějak nechceme“ přidává se polenský Jiří Babínek. „Ale svou důležitost určitě má,“ shodli se.

Jejich týmy jsou totiž v situaci, kdy body potřebují. Bedřichov jich má na svém kontě po šesti kolech pět, a je předposlední.  „Věřím, že navážeme na ty poslední výkony. Náš tým má svou sílu a my budeme chtít určitě doma vyhrát,“ má jasno Peštál.

Jen o tři příčky výše je se sedmi body Polná. „Je to otevřené utkání, komu se bude dařit, ten ty body získá. Nejhorší by byla remíza, to by nepomohlo nikomu,“ je si vědom Babínek. „Podle mého bude cíl obou týmů vyhrát. Bylo by překvapením, kdyby někdo zalezl a hrál na brejky. Doufám, že si zahrajeme dobrý fotbal,“ přeje si trenér Sapeli.

Program KP
SOBOTA: Žirovnice – Přibyslav, Bedřichov – Sapeli Polná, Náměšť-Vícenice – Ledeč n. S., HFK Třebíč – Speřice (vše 15.30).
NEDĚLE: V. Meziříčí B – Chotěboř (14.00), Nová Ves – Šebkovice, Pelhřimov – Okříšky (oba 15.30).

Co tedy nachystají trenéři za taktiku, a mají soupeře přečteného? „Zatím jsou těžko čitelní, míchají sestavou, protože mají hodně zraněných. I přesto tam mají několik individualit, na které se musíme dát pozor. Odehráli jsem spolu už několik utkání, známe se dobře,“ dodává kouč Bedřichova.

I v táboře Sapeli by měli být dobře připravení. „Na jednom jejich zápase jsem byl. I když ztratili Lacinu, jednu z největších individualit, tak jsou na tom oproti nám lépe, protože hrají takřka v jedné sestavě. Jsou sehraní. Nám chybí v každém utkání pět šest lidí na place. V rámci možností se na ten zápas pokusíme připravit,“ uzavírá kouč Sapeli Polná.