Bedřichov si ke generálce pozval Třešť, kterou trenér Zbyněk Peštál v minulosti vedl. A musel být rád, když se jeho svěřenci do soupeře zakousli. "Za čtvrt hodiny jsme měli tři tutovky, šli jsme sami na brankáře, ale nevyřešili jsme to dobře. A neproměnili jsme penaltu," postěžoval si na slabou produktivitu. "Ale pak jsme si to vynahradili," poukázal na brejku po hostujícím rohu a gól Vorálka. Po chybě stopera zvýšil na 2:0 Pojer, který dalším únikem nepohrdl.

I druhé dějství režíroval Bedřichov. Pěknou kombinaci zakončil do odkryté branky Novák, který pak proměnil i penaltu. Hosté se v závěru dočkali alespoň snížení. "Odehráli jsme dobrý zápas a podali kvalitní výkon, což jsme týden před soutěží potřebovali jako sůl," hodnotí kouč Bedřichova Zbyněk Peštál.

Trenér Aleš Křeček (v červeném) poprvé vedl FC Vysočina v utkání. Výkon ho potěšil, porážka 0:1 nikoli.
Jihlavští fotbalisté podlehli prvoligovým Pardubicím

Ve třetím kole CONSTRUCT krajského poháru končí pouť Sapeli Polná. Ve Světlé nad Sázavou to přitom papírový favorit rozehrál náramně. Szabó dvěma rychlými údery domácí opařil. Místo toho, aby přišel direkt třetí, smrtící, si ale hosté zadělali na problém, když nechali snížit Vebra. Světlá ucítila šanci a po změně stran se dočkala vyrovnání, o které se postaral Valenta. Zápas tak musel rozhodnout penaltový rozstřel, a ten byl jasnou záležitostí domácích. Skóre 4:1 hovoří jasně. Do semifinále poháru postupuje Světlá.

Příprava
BEDŘICHOV - TŘEŠŤ 4:1
Góly Bedřichova: Novák 2, Pojer, Vorálek. Poločas 2:0. Bedřichov: Šána - Mašek, Mareš, Paulík, Vorálek, Pokorný - Neuwirth, Pojer, Diviš, Vaněk - Novák. Střídali: Dvořáček, Štěpánek, T. Pokorný II, Lengál, Prchal.

Krajský pohár
SVĚTLÁ N. S. - SAPELI POLNÁ 2:2 (penalty 4:1)
Góly: 21. Vebr, 68. D. Valenta - 8. a 10. Szabó. Rozhodčí: Doskočil. ŽK: 1:2. Diváci: 220. Poločas 1:2. Sapeli Polná: Kubica - T. Matějíček (78. Boháček), Bambula, Procházka, Flekal - Dvořáček, Mužík, Špendlíček, P. Matějíček - Částka (46. Padrnos), Szabó (46. Skotar).