BEDŘICHOV – LEŠTINA 3:2

První poločas byl v režii domácích, kteří se snažili hrát fotbal po zemi, oproti tomu hosté sázeli na jednoduchost, dlouhé auty a standardní situace. Na to ale byl Bedřichov nachystaný, takže o změnu skóre se starali jen oni. Jako první udeřil Havlík, který si zaběhl za obranu, kam dostal ideální pas od Laciny, a neomylně zavěsil. A zanedlouho už to bylo o dvě branky. Dvořáček si narazil s Havlíkem, dostal se do vápna, kde byl sražen, a Lacina proměnil nařízenou penaltu. Klidně mohl být náskok větší, ale další tři solidní šance přišly vniveč.

Druhá půlka byla odlišná. Leština se začala zvedat, a domácí naopak ztratili pevnou půdu pod nohama. A také vedení, jelikož Proněk snížil po standardní situaci a v 69. minutě přišel nejkrásnější moment šlágru. Dalekonosná dělovka Krajíčka byla výstavní – 2:2! Začínalo se „od nuly“ a do konce mohly rozhodnout oba celky, šance na to byly, ale ujala se jen jedna. Střídající Göth po dvou neproměněných příležitostech vybídl ke gólu Lacinu, a ten zajistil Bedřichovu tři body!

Góly: 24. Havlík, 35. a 89. Lacina (první z PK) – 61. Proněk, 69. Krajíček. Rozhodčí: Rosický. ŽK: 2:2. Diváci: 149. Poločas 2:0. Bedřichov: Šána – Mašek, Paulík, Dvořáček, Štěpánek (69. Diviš) – Lacina, Pojer, Vaněk (26. Neuwirth), Novák – Grepl, Havlík (79. Göth).

TELČ – KOSTELEC 0:0

Na gól se čekalo marně, a je pravda, že diváci při derby se moc bavit nemohli. V první půlce měl mírně navrch Kostelec, v dobré pozici se ocitl Gabrhel, ale pálil těsně vedle Misařovy braky. Telč nebyla ve své kůži a hrála jednoduše, hrozila pouze po standardních situcích, ovšem s těmi si kostelecká defenziva věděla rady.

Po změně stran se role vyměnily, hosté přestali hrát a domácí byli lepší. Ale jen po šestnáctku, uvnitř byli neškodní, stejně jako soupeř, který čekal na chybu a brejk. Rozhodnutí ale přijít mohlo. Nikodým napřáhl z pětadvaceti metrů a míč orazítkoval břevno.

Rozhodčí: Půlpán. ŽK: 1:2. Diváci: 120. Telč: Misař – Páral, Nosek, Všohájek, Nerad – Beňo (28. Klobas), Novák, Jančo, Mikeš – Fortelný (56. Kudláček), Smejkal. Kostelec: Žatečka – Hrubeš, Lapeš, Procházka, Fejt – Číhal, Mašek (89. Plavec), Nikodým, Gabrhel – Doležal, Kružík (30. Páral).

DOBRONÍN – TŘEŠŤ 4:1

Hosté hráli od začátku výborně, zaskočili domácí pohybem a prvních dvacet minut ovládli. Ale své šance neproměnili. I Dobronín párkrát zazlobil, ale překonat Peštu se mu nepovedlo. Skóre tak otevřel hostující Tausch, který se prosadil po rohovém kopu hlavou. A bylo to zasloužené vedení Třeště.

Ta ale druhou část takovým stylem nezvládla. Nalomilo ji brzké vyrovnání, o které se postaral parádní přihrávkou Tomáš Sedláček a zakončující Pospíchal. A než se hosté otřepali, už prohrávali. Po dalších třech minutách utekl po křídle Chramosta, neomylně našel Svobodu, a ten se postaral o obrat. Třešť se snažila vyrovnat a vrhla síly do útočení, jenže zapomínala na zadní vrátka. A to byla voda na dobronínský mlýn. Z brejkové situace zvýšil Pospíchal na 3:1, a definitivu výhře dal v závěru Tomáš Sedláček, opět po rychlém přečíslení třešťské obrany.

„Já musím sportovně říci, že mě Třešť překvapila, v první půlce hrála výborně. Nám se nedařilo. Ale jsem rád, že jsme to i za nepříznivého stavu dokázali zlomit. Jsou to cenné body, asi nejde hrát stále výborně,“ hodnotí kouč Dobronína Jan Chramosta.

Góly: 54. a 75. Pospíchal, 57. Svoboda, 89. T. Sedláček – 39. Tausch. Rozhodčí: Doskočil. ŽK: 1:1. Diváci: 125. Poločas 0:1. Dobronín: Jonáš – Smejkal, Cink, Laňka, Pospíchal – Štefko (46. T. Sedláček), Novotný, Svoboda, Chramosta – Horáček (81. Chvátal), L. Sedláček. Třešť: Pešta – Tausch, Novotný, Jan Kříž, Kubát – Klaus (63. Budíček), Jiří Kříž, Nechvátal, Gutwald (79. Fencík) – Mareš, Herkner (70. Rod).