Třináct kol drželi fotbalisté rezervy Nového Města na Moravě, coby nováček elitní krajské soutěže na Vysočině, dlouhou šňůru neporazitelnosti. Poměrně překvapivě o ni přišli až ve víkendové předehrávce úvodního jarního kola, když na půdě posledního Bedřichova prohráli 0:2.

Pro celek z Jihlavska se jednalo o zisk nesmírně důležitých tří bodů. „Je to pro nás velká vzpruha, protože jsme se v tabulce dotáhli na týmy před námi. Trošku jsme si tak spravili chuť,“ neskrýval radost kormidelník Bedřichova Zbyněk Pešťál.

Jeho ovečky si sobotního protivníka dobře osahaly už v letošním prvním, jen týden starém, vzájemném duelu. „Už tam jsme podali dobrý výkon. Po půli jsme v Novém Městě vedli 1:0, jenže po pauze nás srazila desetiminutovka, v níž jsme třikrát inkasovali ze standardních situací,“ připomněl.

O své výhře rozhodl celek z Jihlavska v úvodní čtvrthodině druhého poločasu. V ní totiž vsítil obě branky. „Utkání se nám povedlo. Měli jsme více ze hry, také brankových příležitostí jsme si vypracovali mnohem více,“ popisoval.

Rozdíl jedenácti míst v tabulce a dvaceti bodů na hřišti v sobotu prakticky nebyl znát. „Ověřili jsme si, že se dá v této soutěži hrát s každým. Navíc jsme chtěli nepodařený podzim alespoň částečně zachránit,“ prozradil.

Skoro se tak nabízí otázka, zda není pro hráče Bedřichova škoda, že už první polovina sezony skončila. „To ne. Máme některé zraněné hráče, jiní zase hráli se sebezapřením. Je dobře, že si nyní odpočineme,“ kontroval.

Cíle pro jarní odvety jsou pro poslední celek tabulky jasné. „Musíme přes zimu dobře potrénovat a na jaře udělat všechno pro to, abychom krajský přebor udrželi,“ dodal Pešťál.


Načítám tabulku ...