I. B TŘÍDA – SK. A

ČERNÍČ – A. DŮL 5:3

Ačkoliv obě vesnice leží na jiném konci okresu, jednalo se derby, které sice nemívá papírového favorita, ale tentokrát se větší šance dávaly domácím. Ti jsou totiž druzí, a na svém kontě měli před bitvou o sedmnáct bodů více, a to ještě hosté přijeli do Černíče jen s jedenácti muži!

A znát to bylo i na hřišti, alespoň v úvodu. Hosté si vůbec nevěděli rady s černíčským špílmachrem Dušanem Lovětínským, který byl takřka u všeho. V 17. minutě otevřel skóre, za chvíli už to bylo po jeho dalším přesném pokusu o dvě branky. Antonínův Důl reagoval a Gavallér po dalších dvou minutách snížil, ale Lovětínský byl nezastavitelný a během sedmnácti minut zkompletoval hattrick.

Do druhé části ovšem vstoupili hosté odhodlaně,a Černíč nachytali na švestkách. Nejdříve nestárnoucí Šancl snížil, a v 64. minutě Gavallér svou druhou trefou vyrovnal. Derby bylo zčistajasna otevřené. Ale papírový favorit se zvedl a Matyáš Kříž mu vrátil vedení. Hosté to pak zkoušeli, byli nebezpeční, stejně tak i domácí, kteří nakonec výhru pojistili. Lacina čtyři minuty před koncem nepřipustil drama do posledních vteřin.

Góly: 17., 23. a 33. Lovětínský, 72. Kříž, 86. Lacina – 26. a 64. Gavallér, 52. Šancl. Rozhodčí: Jirsa. ŽK: 1:2. Diváci: 99. Poločas: 3:1. Černíč: Novák – V. Leitkep, Gall, Deutschar, M. Leitkep – Kříž (88. Doležal), Janoušek, Brom, Lacina – Lovětínský, Čermák. Antonínův Důl: Hanusek – Krejčí, Pokorný, Slavík, Šimek – Vorálek, Šancl, Kříž, Šabatka – Gavallér, Kovačík.

I. B TŘÍDA – SK. B

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE – SLAVOJ POLNÁ B 5:2

Na brejky hrající rezerva Polné se dostala do vedení již po deseti minutách. Smutný utekl domácí obraně a otevřel skóre. Celý zápas aktivnějším domácím se podařilo otočit stav utkání ještě do poločasu díky A. Svobodovi. Nejprve zpoza vápna mířil přesně k bližší tyči a chvíli před přestávkou doklepl do odkryté branky vyražený centr Pařízka.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako první. Domácí Budějovice hrály s míčem a hosté spoléhali na rychlé protiútoky, ke kterým se však téměř nedostávali. Klid na kopačky domácích přinesl po dvaceti minutách druhé půle J. Benda, který nádhernou ranou z velké dálky zvýšil na rozdíl dvou branek. Uklidnění domácí však touto brankou vypadli z role a o deset minut později se Polné podařilo vrátit do zápasu. Procházka si udělal prostor na velkém vápně a dělovkou uklidil míč ke vzdálenější tyči. Rozhodující okamžik zápasu přišel deset minut před koncem. Pařízek vysunul aktivně hrající Starka, kterému jeho pokus hostující brankář vyrazil pouze k dobíhajícímu Neubauerovi, jenž neměl problém hlavou usměrnit míč do sítě. Gólovou tečku za zápasem dopsal Stark, který se trefil přesně z hranice šestnáctky.

Góly: 23. a 40. A. Svoboda, 64. J. Benda, 79. Neubauer, 81. Stark – 10. Smutný, 74. Procházka. Rozhodčí: Vl. Krejčí, ŽK: 0:1. Diváci: 50. Poločas: 2:1. Slavoj Polná B: Šejstal – Šimek, Jaroš, Jelínek, Voráček – Körber (78. Čaloud), Gondek, Válek, D. Procházka – Smutný, Šorf (60. M. Procházka).

LUKA N. J. – BOHDALOV 1:1

Bohdalov šel už po čtvrthodině hry do vedení po brance Koukala, jenže od 43. minuty hrál po vyloučení Chalupy v oslabení. Domácí přesilovku využili po hodině hry, vyrovnával Vomela. Více už se jim toho ale proti zformované obraně hostů nepovedlo.

Góly: 60. Vomela – 15. Koukal. Rozhodčí: Sliž. ŽK: 3:2. ČK: 0:1 (43. Chalupa). Diváci: 80. Poločas: 0:1. Luka nad Jihlavou: Kanswohl – Kubeš, Číhal, Vařejka, Navrátil – Bratršovský, Hintnaus, Vomela, Kreigsmann – Pokorný (68. Neuman), Toman.

RANTÍŘOV – NEDVĚDICE 1:3

Domácí moc prahli po důležitých bodech, ale na hřišti to byl z jejich strany spíše zmar. Hosté měli hru v moci, a protože ke konci první půlky udeřili Mareš a M. Pachlopník, bylo pro Rantířov těžké zápas otáčet. Ve druhém dějství navíc neuhlídali Sytaře, který dvacet minut před koncem výhru svého celku pečetil. Za domácí jen korigoval v samotném závěru Hála. Rantířov se tak dál krčí na samém dně tabulky a se záchranou soutěže už to vypadá prach bídně.

Góly: 86. Hála – 39. Mareš, 44. M. Pachlopník, 70. Sytař. Rozhodčí: Masopust. ŽK: 0:1. Diváci: 80. Poločas: 0:2. Rantířov: Krupica – M. Horáček, Novotný, L. Horáček, Cabúk – Procházka, Živný, Oberreiter (50. Maštera), Lát – K. Holub, Kourek (68. Hála).

V. BERANOV – STONAŘOV 2:4

Jen tříbodový rozdíl byl před derby mezi oběma týmy, a o něco lépe na tom byli domácí, kteří také souboj s okresním rivalem rozjeli úspěšněji. Po půlhodině hry se jako první zapsal do listiny střelců Eliáš, a když ho Ganzwohl zanedlouho napodobil, vypadalo to se Stonařovem špatně. Jenže hosté nechtěli odcházet do kabin s dvoubrankovým mankem, a tak Láznička po dalších dvou minutách snížil.

Duel byl tak stále otevřený a čekalo se, kdo dřív udělá chybu. A té se dopustili domácí, kteří neuhlídali Bláhu, jenž srovnal. No a protože Beranovští své další šance zahodili, stal se hrdinou utkání stonařovský Kozojed. Ten během necelých dvou minut zasadil soupeři dva údery, po kterých se už Velký Beranov nezmátořil.

Góly: 30. Eliáš, 37. Ganzwohl – 39. Láznička, 63. Bláha, 82. a 83. Kozojed. Rozhodčí: Nápravník. ŽK: 1:0. Diváci: 110. Poločas: 2:1. Velký Beranov: Markovič – P. Kittler, Kovařík, Ganzwohl, Eliáš – Novák, Pokorný, R. Kittler, Křenek (43. Štumar) – Svoboda, Pejřimovský. Stonařov: Měrtl – Vacek, Plavec, Kubelka (46. Toth), Čumpl – Bláha, Kozojed, Škrdla, Příhoda – Láznička (72. Lang), Kubík.

Ve Ždírci bod za remízu s Lanžhotem berou
Ve Ždírci bod za remízu s Lanžhotem berou