A tým Černíče doplatil na úzký kádr. „Bylo nás málo. Například v Kamenici jsme hráli celý zápas v deseti,“ ohlíží se zpět Jan Bulant.

Vše vyvrcholilo ve zmíněném utkání jedenáctého kola desátého října 2021. „S Košeticema jsme prohrávali v poločase 0:7, a tím to skončilo. Nastoupili za nás čtyři hráči z céčka, kteří normálně hrají nejnižší soutěže. S tím se 1.A třída nedá hrát. Proto se soutěž odhlásila a byl klid,“ popisuje razantně Bulant.

close TJ Podyjí Černíč letošní sezonu 1.A třídy nedohrála pro malý počet hráčů. info Zdroj: Redakce zoom_in V Černíči řešili i další nepříjemnosti. „Odhlásili jsme i starší žáky, z mládeže nám zůstala už jen přípravka,“ říká Bulant, jenž zároveň řídí jihlavský okresní fotbalový svaz.

Mužská kopaná ale v Černíči neskončila zcela. „My jsme měli před sezonou tři týmy, takže fungujeme dál s bývalým béčkem a céčkem. Takto to plánujeme i pro příští sezonu,“ prozradil předseda oddílu Luboš Navrátil.

B tým pokračuje ve třetí třídě, kterou hraje pod hlavičkou Červeného Hrádku. C tým hraje nejnižší soutěž na Jindřichohradecku.

Již od podzimu je tak znám jeden sestupující ze soutěže. Jaký ale bude další osud TJ Podyjí? „Z kraje nám napsali, že můžeme přihlásit 1.B třídu, ale budeme hrát pouze okresní přebor Jihlavska. Je nás stále málo, je to špatný,“ krčí rameny Bulant.

„S 1.B třídou určitě nepočítáme,“ potvrzuje i Navrátil. „Naše bývalé béčko, které máme společně s Červeným Hrádkem, by mělo postoupit do okresního přeboru a bude tedy jako A tým hrát nejvyšší soutěž na Jihlavsku. Přihlášku už jsme podali, stejně jako pro druhý tým na Jindřichohradecku.“