ČERNÍČ – HABRY 8:1

S posledním týmem tabulky se domácí moc nemazlili. Nahrála jim i trochu naivní hra Habrů. „Zkoušeli hrát ofsajd systém, a jeden se jim tam vždycky zapomněl, pak se sice hádali, ale bylo to tak,“ poukazuje kouč Černíče František Distel, jak jeho tým k vedení 3:0 lacino přišel. I když lacino. Po krásných akcích a přesných pasech za obranu, kam si pokaždé zaběhl Dušan Lovětínský, a Krátkému nedal šanci. „Nastoupili jsme tak, jak jsme chtěli. Bylo tam nasazení, napadali jsme jejich bránící hráče. Výkon mužstva byl dobrý,“ pochvaloval si Distel.

Ale jeho týmu parádní čtvrthodinka nestačila. „Byli jsme takoví hladoví po gólech, a to ještě Dušan Lovětínský nedal penaltu, kopl to vedle,“ přidává další zajímavost. Nicméně góly padaly nadále. Po půlhodině Čermák parádně přeloboval gólmana Habrů, a tentýž hráč po dalších třech minutách využil jeho nedorozumění se stoperem a přidal pátou trefu. Tečku za poločasem snů udělal Lacina, který usměrnil do sítě střílený centr ze strany.

Do druhé půlky poslal kouč Černíče na hřiště čerstvé síly. „Kdy jindy tam ty kluky dát než teď. I když zákonitě ta hra trochu upadla, už jsme nebyli kompaktní, ale góly jsme stejně přidali,“ potěšily Distela úspěšné dvě akce. Nejdříve si Gall vyměnil míč s Bromem a nekompromisně zakončil mimo dosah Krátkého. Vysokou výhru pečetil svým čtvrtým gólem v utkání Lovětínský. V závěru ještě Novák přišel o čisté konto, když ho překonal Fanta, ale to nic nezměnilo na domácí radosti.

„Jsme rádi, že jsme to takhle zvládli. Hráli jsme běhavý fotbal, bylo tam vidět plno práce, a to přináší i ovoce. Teď to chce doma potvrdit proti Lípě. A na druhou stranu musím pochválit i Habry, které se snažily hrát až do konce,“ dodává trenér Černíče.

Góly: 8., 11., 14. a 64. D. Lovětínský, 30. a 33. Čermák, 37. Lacina, 61. Gall – 88. Fanta. Rozhodčí: Jonáš. ŽK: 0:5. Diváci: 70. Poločas 6:0. Černíč: K. Novák - V. Leitkep, Gall, M. Leitkep, Borkovec - Kříž, Janoušek (57. Pecha), Brom, Lacina (46. Havlík) - Lovětínský (67. Deutschar), Čermák (56. Beseda).

A. DŮL - LUČICE 2:5

Hodně nepovedený byl vstup domácích do zápasu. Dvakrát po sobě nedokázali uhlídat Lančariče, který hosty poslal do solidního dvougólového náskoku. Jenže jak rychle hosté k vedení přišli, tak ještě rychleji se o něj připravili. V 27. a 28. minutě jim sebral vítr z placher Gavallér, který se také trefil dvakrát!

Jak už to tak bývá, v Antonínově Dole se hrál zajímavý zápas, ale tentokrát ho výběr kouče Čurdy nezvládl. Po změně stran to byla totiž „one man show“ lučického Císaře, který po hodině hry překlopil vedení zpět na stranu svého týmu, za dalších deset minut přidal pojistku a výhru poté utvrdil svým třetím gólem v utkání na jeho konci!

Góly: 27. a 28. Gavallér - 5. a 14. Lančarič, 62., 72. a 88. Císař. Rozhodčí: Zadina. Bez ŽK. Diváci: 85. Poločas 2:2. Antonínův Důl: Šimek - Zdarsa, Čurda, Všohájek, Vorálek - Kříž, Pokorný, Slavík, Duba (46. Šabatka) - Gavallér (87. Satrapa), Kovačík (62. Volák).