Dva rychlé góly Telče, která na jaře zabrala a zápas od zápasu sbírá cenné body, naznačily, že hosté přijeli do Dobronína pro další výhru. „My jsme měli v úvodu hodně štěstí. Z minima jsme vytěžili maximum, ze dvou akcí jsme dali dva góly. Jinak naše obrana, která byla na jaře neprostupná, tentokrát nefungovala,“ přiblížil trenér Telče Jiří Nerad. „Tomáš Sedláček tam měl také šance, ale nedal je. Do půlky jsme se snažili dát kontaktní branku, ale nepovedlo se,“ doplnil kouč Dobronína Jan Chramosta.

Co se ale nepovedlo do přestávky, to se domácím povedlo po ní. A to přitom Tomáš Sedláček už na hřišti nebyl, jelikož vyfasoval za úder do žeber při rohovém kopu červenou kartu. „Nám vyhovovalo, když to nakopávali na Sedláčka, ale jak dostal červenou, tak začali hrát víc fotbal, a my jsme tu druhou půlku morálně nezvládli. Bojovnost, srdce, síla, to, co nás spojovalo v minulých zápasech, tak to vůbec nebylo. Nešlo to, neudrželi jsem balon, a oni byli i v deseti lidech lepší,“ kroutil hlavou hrající telčský trenér.

Dobronínští se opravdu nadechli k náporu, který vygradoval dvěma góly Zamazala a jednou trefou Svobody. „Naprosto zaslouženě to otočili. Bojovali, chtěli, byli kvalitnější v přechodové fázi,“ smekl před soupeřem Nerad. „My jsme v druhé půlce trochu změnili rozestavení, začali hrát na dva útočníky a kluci se po tom vyloučení zdravě naštvali. Telč přibili na jejich půlku a bušili do ní. Při gólu Svobody se k nám přiklonilo i trochu štěstíčko, ale výkon to byl neuvěřitelný,“ říká Chramosta. „Já myslím, že utkání mělo dobrou úroveň a my jsme to zaplať pán bůh zvládli. Musím před kluky smeknout,“ dodává kouč Dobronína.