Šlágr desátého kola krajského přeboru Vysočiny je jasně daný. Bude jím souboj prvního s pátým, v němž vedoucí fotbalisté Speřic v neděli od 15 hodin přivítají okresního rivala z Žirovnice.

Lídr přeboru minule poprvé padl, když na hřišti rezervy Velkého Meziříčí Speřice prohrály 1:2. „Šlo o oboustranně výborný zápas, který jsme si prohráli sami. Zahodili jsme spoustu šancí a naopak vzadu vyrobili dvě katastrofální chyby,“ popisoval kouč Speřic Jiří Holenda.

Současně věří, že premiérová porážka jeho svěřence nikterak nepoznamená. „Do hlav klukům nevidím. Máme ovšem natolik zkušený mančaft, který by se s tím měl popasovat,“ vyslovil se.

Brazilský útočník Dario Aoki se stal novou posilou fotbalistů Radešínské Svratky. Už za sebou má také vítěznou premiéru v dresu účastníka krajské 1. A třídy.
K vidění bude brazilská samba. Fotbalisté Radešínky hlásí hodně exotickou posilu

Ačkoliv se v neděli potkají dva kluby z jednoho okresu, o derby se prý nejedná. „Není to jako souboj s Pelhřimovem. Samozřejmě se s Žirovnicí relativně dobře známe, ale jako derby to nebereme,“ přiznal.

Letošní výsledky Žirovnice na hřištích soupeřů ovšem vzbuzují respekt. „Ten máme ke každému soupeři, ale opět chceme hrát naši hru. Ať bude hrát Žirovnice jakkoliv, je jen na nás, jak se s tím vypořádáme,“ dodal Holenda.

V táboře nedělního vyzyvatele lídra přeboru se na vzájemný souboj těší. „Speřice mají velice kvalitní mančaft. Ten tým je dlouho pospolu, jsou právem na špici,“ uznal trenér Žirovnice Martin Švec.

Na lavičce divizních fotbalistů Staré Říše (v červeném) skončil trenér Luděk Kovačík. Ten v klubu nejprve působil čtyři sezony jako hráč a poté neuvěřitelných patnáct let jako trenér. Klub během této doby dovedl z 1. A třídy až do divize.
Trenérská změna! Proti Humpolci už fotbalisty Staré Říši nepovede Luděk Kovačík

Z toho, že se jeho svěřencům zatím lépe daří na hřištích soupeřů než před vlastními fanoušky, vědu nedělá. „Nemyslím si, že bychom hráli venku jinak. Mančaft máme zkušený, je to jen shoda náhod,“ usmíval se.

O sestavě i stylu, kterým se bude chtít Žirovnice v neděli prezentovat, ještě nemá jasno. „Mám nějaké varianty. Klíčové bude to, kolik marodů se vrátí do sestavy. Podle ní pak zvolíme i herní styl,“ vysvětlil.

S čím by byl po utkání spokojený? „Jelikož jedeme na půdu prvního, bral bych bod,“ potvrdil Švec.

Program 10. kola krajského přeboru Vysočiny
SOBOTA: HFK Třebíč – Velké Meziříčí B, Bedřichov – Sapeli Polná (oba 15.00).
NEDĚLE: Speřice – Žirovnice, Nová Ves – Přibyslav, Nové Město B – Náměšť n. O./Vícenice, Ledeč n. S. – Pelhřimov, Chotěboř – Okříšky, (vše 15.00).


Načítám tabulku …