Ve 26. kole 1. B třídy – skupiny A deklasoval celek z Jihlavska výsledkem 12:0 céčko Havlíčkova Brodu. Pro velkoberanovský fotbalový klub jde o historický úspěch, 1. A třída se zde dosud nikdy nehrála. „Bylo to naprosto vydařené zakončení sezony,“ říkal k rozuzlení postupové tajenky trenér Velkého Beranova Roman Vyskočil.

Před posledním kolem úplně klidný nebyl. Uvědomoval si, že v případě zaváhání nemá mužstvo možnost opravy. Ovšem Pacov, který byl konkurentem v boji o druhé místo, už brzy odpoledne prohrál 3:4 s béčkem Chotěboře.

A důležité bylo i to, že Havlíčkův Brod C přijel do Velkého Beranova v obvyklém složení, tedy bez posil z áčka. „Obavy z posledního utkání jsem měl. Kluci to ale zvládli perfektně,“ pochvaloval si Roman Vyskočil.

Fotbalisté Pelhřimova (v bílých dresech) obsadili v konečné tabulce letošního ročníku krajského přeboru druhé místo. O dva body před Novou Vsí.
Druzí jen o prsa. Fotbalisté Pelhřimova se před Novou Vsí udrželi těsnou výhrou

Skóre otevřel v osmé minutě Richard Ganzwohl, o přestávce vedli domácí už 7:0. „Brzy to tam začalo padat, kluci si opravdu zastříleli. Hlad po gólech jim vydržel celé utkání, a tak to má být,“ vracel se k sobotnímu střeleckému koncertu trenér Velkého Beranova.

„Soupeř odpor nekladl, postupem času působil hodně odevzdaně,“ dodával. Céčko Havlíčkova Brodu tak skončilo na sestupové třinácté příčce, soutěž opouští společně s posledními Habry.

V sobotu znovu zafungoval široký kádr, jímž ve Velkém Beranově disponují. V zápise figurovalo celkem osmnáct hráčů. A náhradníci se opět prosadili střelecky, obstarali dvě poslední branky.

Obrana Velkého Meziříčí, dirigovaná kapitánem Davidem Komínkem (v červeném), ani jednou v pátečním derby proti Novému Městu (v modrém) neinkasovala.
Ta produktivita, stýskal si po derby Procházka. Zato Šimáček mohl být spokojený

V 82. minutě se trefil Šimon Trnka, o pět minut později uzavřel gólový účet Rostislav Kittler. „Trefil se krásně do šibenice,“ upřesnil k poslednímu gólu sezony lodivod Velkého Beranova.

Postupové oslavy pak mohly vypuknout naplno, ale trenér už má v hlavě myšlenky na klubovou premiéru ve vyšší soutěži. „Myslím, že kádr na 1. A třídu máme, ve vyšší soutěži bychom měli být v pohodě,“ doplnil Roman Vyskočil.


Načítám tabulku ...