TJ NOVÁ VES
Zpackaný podzim vynahradilo výborné jaro. První polovina sezony se celku z Novoměstska vůbec nevydařila. Slabá účast na trénincích, ale i při venkovních zápasech stály v první řadě za dobrovolným koncem trenéra Petra Nedvěda u týmu. Toho nahradil domácí Ondřej Šandera, kterému se do týmu podařilo znovu vrátit a začlenit předtím zraněné opory. Od prvního jarního kola pak Nová Ves sbírala bod za bodíkem, především ale dokázala vyhrávat v klíčových duelech s podobně ohroženými týmy. Tenhle mančaft má rozhodně na víc, než se potácet blízko sestupových vod, to jarní odvety jasně potvrdily.

SK BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM
Nakonec záchrana, ale doslova až na krev. Ještě před rokem diviznímu klubu hrozil po podzimu pád až do I. A třídy. Mužstva se ujal Pavel Procházka, který se tak po více než dvou dekádách působení ve vyšších soutěžích „vrátil“ domů. Musel vsadit na ostřílené harcovníky, kteří už před časem skončili, ale svůj klub padnout nechtěli nechat. A vyplatilo se. Žádný důvod k jásotu tu ovšem není. „Není důvod si nějak vyskakovat, byl to perný boj,“ neskrýval Procházka.

FC ŽĎAS ŽĎÁR B
Jak je důležité, když funguje spolupráce s A týmem, se názorně prokázalo u rezervy FC Žďas. Pár kol před koncem už vypadala možnost záchrany jednoho z nováčků uplynulého ročníku hodně nejistě. Na poslední kola ovšem přišla výrazná injekce posil z divizního áčka a na Bouchalkách se mohla slavit záchrana.

SFK VRCHOVINA NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ B
Určitě jedno ze zklamání. Na podzim ještě juniorka Vrchoviny jakž takž připomínala tým, který v předchozích dvou sezonách čeřil vodu v horní polovině tabulky. Na jaře to však byl, určitě i dílem kádrových problémů divizního áčka, doslova boj o holý život. Souhra výsledků posledního kola ovšem nakonec udržela béčko Nového Města v přeboru.

SLAVOJ ŽIROVNICE
V polovině jara se zdálo, že jsou fotbalisté Slavoje z nejhoršího venku. Jenže těžké zranění špílmachra Vodáčka v kombinaci s těžkým losem udělaly své. Z posledních pěti kol udělala Žirovnice jediný bod, přičemž vstřelila jen jeden gól. Za téhle konstelace mohl mančaft, který celou druhou polovinu sezony decimovala série zranění, krajský přebor zachránit pouze nějakým zázrakem. A ty se ve fotbale příliš nedějí.

FC LEDEČ NAD SÁZAVOU
Nečekaný pád. Alespoň pro všechny fotbalové fanoušky zvenčí. Po první polovině sezony na tom klub z Havlíčkobrodska nebyl zle, jenže úvodních šest jarních kol přineslo šest porážek. Děsivá bilance. Poté se mladý kádr přece jen sebral a před posledními dvěma koly měl záchranu ve vlastních rukách. Jenže potřebné tři body z duelů v Bystřici a doma se Sapeli po dvou porážkách neudělal, vcelku zaslouženě se tak vrací do I. A třídy.

FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ B
Co říci na konto týmu, který za celou sezonu dokáže z šestadvaceti kol pouze jedinkrát zvítězit? Tíživá situace prvního mužstva v divizi po sestupu z třetí ligy se asi nemohla neprojevit i na jeho rezervním celku. Fotbal ve Velkém Meziříčí není nezažívá příznivé období.


Načítám tabulku ...