I. A TŘÍDA – SK. A

TELČ – TŘEŠŤ 2:4

Dlouho očekávané derby si nenechalo ujít přes čtyři sta diváků, kteří v úvodu sledovali, jak domácí Kudláček hlavičkuje mimo a Nerad po zisku míče pálí do břevna Peštovy branky. Skóre otevřel až v 10. minutě hostující Herkner, který vyhrál souboj s obráncem a hlavou překonal Misaře. Domácí se pak marně dožadovali odpískání faulu za hru loktem do hlavy. Ještě víc rozčertění byli hráči Telči poté, když si jeden z obránců Třeště napálil ve vápně míč do ruky. Penalta se nekopala. V závěru poločasu pak hostům vyšla akce, na jejímž konci stál opět Herkner.

Z něj se stal hrdina derby, jelikož po pěti minutách druhé části zkompletoval hattrick. Po dlouhém autu si našel ve vápně prostor, přetlačil obránce a zacílil mimo dosah Misaře. A Herkner počtvrté! Třešťský útočník se nemýlil ani po rychlém brejku. Až pak udeřili domácí, což ale hostům vadit až tak nemuselo. Po centrech do vápna zmírnili porážku Žákovský a Jančo.

Góly: 77. Žákovský, 87. Jančo – 10., 40., 50. a 64. Herkner. Rozhodčí: Vašíček. ŽK: 6:4. Diváci: 410. Poločas 0:2. Telč: Misař – Kudláček, Procházka, Smejkal, Všohájek – Žákovský, Novák (74. Kadlec), Jančo, Kubelka – Nerad (86. Lacko), Beňo. Třešť: Pešta – Tausch, Kříž, Bečica, Lupač – Nechvátal (76. Klaus), Fencík, Kantor (86. Budíček), Mareš – Ivan (83. Rod), Herkner.

LEŠTINA – KOSTELEC 1:4

Leština se v posledních zápasech trápí, když nedokáže vstřelit góly. „Než jsme se v zápase rozkoukali, tak jsme prohrávali o dvě branky,“ kroutil hlavou domácí kouč David Hospodka. Nejprve soupeř potrestal chybu domácích a následně mu sami domácí na branku namazali. Leštině se sice podařilo korigovat, když Čuřík centrem našel Forejta a ten snížil. Jenže o chvíli později hosté zase odskočili. Domácí zkusili hrát na tři útočníky, ale už s výsledkem nic neudělali.

Góly: 25. Forejt – 13. a 30. Paul, 10. Číhal, 72. Vavroušek. Rozhodčí: Masopust. ŽK: 1:1. Diváci: 120. Poločas: 1:3. Kostelec: Plavec – Votava, Fejt, Hrubeš, Procházka – Neděla (71. Vavroušek), Lapeš, Doležal, Číhal – Paul, Zadražil (88. Žatečka).

MÍROVKA – ČERNÍČ 3:0

Vzhledem k počasí nebyl terén ideální, a tak se na hřišti odehrával spíš boj než fotbal. Ovšem oba týmy předvedly i fotbalové věci. „Mě mile překvapil soupeř, i přesto, že je poslední, tak tady předvedl velmi sympatický výkon. Ale prý ho trápí koncovka,“ dodal trenér domácích Michal Marek.

Jeho tým hrál na nulu vzadu a trpělivě čekal na skulinky v obraně hostů. Dočkal se v 17. minutě, kdy po faulu na Böhma kopal trestný kop Semelka. Poslal ostrý balon mezi malé vápno a penaltu, kde si parádně naběhl Rásl, a hlavou uklidil balon do sítě. Do druhého poločasu šli domácí s tím, že musí být pozorní, protože soupeř je na dostřel. A tak chtěli co nejdříve navýšit vedení a uklidnit se. V 53. minutě se jim to povedlo. Po dlouhém autu Semelky, prodloužil balon hlavou Netopilík na zadní tyč, kde už číhal Dvořák a hlavou zavěsil. Konečný výsledek padl po krásném průniku Macha, který poslal přihrávku pod sebe na Lacinu a ten přidal třetí branku.

Góly: 17. Rásl, 53. Dvořák, 74. Lacina. Rozhodčí: Šimek. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Černíč: M. Novák – V. Leitkep, Lacina, Gall, Deutschar – M. Leitkep (24. Janko), Doležal, Pöndl, Janoušek – Čermák, Brom.

I. A TŘÍDA – SK. B

DOBRONÍN – POČÍTKY 1:3

Do utkání o první místo v tabulce vstoupil lépe nováček z Počítek, který se zásluhou Kuřítka ujal vedení už po pěti minutách hry! Dobronín se snažil odpovědět, ale v koncovce to skřípalo, takže Toman v hostující brance do poločasu nekapituloval. Místo toho se mohl radovat, protože ve 23. minutě jeho protějšek Jonáš inkasoval podruhé. Tentokrát to měl na svědomí Zajíček.

Dobronín o půlce střádal plány, jak na soupeře vyzrát a zadělat na drama. Chtělo to brzký gól, který také přišel, ale bohužel pro domácí se o něj postaral Kuřítko. Svou druhou trefou v utkání přiblížil Počítky ke třem bodů, a přestože o dvanáct minut později Tomáš Sedláček snížil, ve zbytku utkání už se skóre nehnulo. Dobronín se tak musel po porážce poroučet z podzimního trůnu, naopak hosté ho na něm díky lepšímu skóre vystřídali!

Góly: 66. T. Sedláček – 5. a 54. Kuřítko, 23. Zajíček. Rozhodčí: Janovský. ŽK: 1:5. Diváci: 50. Poločas 0:2. Dobronín: Jonáš – Novotný, Hlávka (61. Macek), Cink, Štefko (30. Klenovský) – Diňa (71. Mikšíček), L. Sedláček, Pospíchal, Smejkal – Horáček, T. Sedláček.