Nebýt toho, svoji metu, jíž si stanovili poté, co bylo jasné o celkovém triumfu vedoucích Speřic, by hráči FK Maraton nesplnili. „Chceme skončit na druhém místě, hned poté už začneme myslet na nadcházející sezonu, v níž budeme chtít postoupit do divize,“ neskrýval kouč Pelhřimova Richard Zeman.

Stačilo ale málo a druhé místo by bylo pasé. V utkání posledního kola letošního ročníku elitní krajské soutěže na Vysočině se na stadionu Velkého Meziříčí v sobotu čekalo na jedinou branku až do nastaveného času.

V jeho první minutě se do svatyně domácích trefil dvacetiletý útočník Blokeš a zajistil tak svému souboru nejen zisk tří bodů, ale také druhé místo tabulky.

Obrana Velkého Meziříčí, dirigovaná kapitánem Davidem Komínkem (v červeném), ani jednou v pátečním derby proti Novému Městu (v modrém) neinkasovala.
Ta produktivita, stýskal si po derby Procházka. Zato Šimáček mohl být spokojený

V případě nerozhodného výsledku by o něj pelhřimovští fotbalisté přišli. Hráči třetí Nové Vsi, která na Pelhřimov ztrácela pouze dva body, totiž v sobotním utkání prokázali výbornou formu ze závěru sezony.

V očekávaném derby na hřišti juniorky Nového Města na Moravě zvítězili jednoznačně 4:1. Vůbec se na nich neprojevila únava poté, co ve středu odehráli náročné finále krajského poháru proti Sapeli Polná (Nová Ves vyhrála 3:0 – pozn. autora).

Trenér Nové Vsi neskrýval, že právě z únavy měl lehkou obavu. „Hráčů jsem se napřímo zeptal, zda do toho chtějí jít ve stejné sestavě jako ve středu. Unavený se nikdo necítil,“ lebedil si trenér Nové Vsi Jaroslav Havlík.

V závěrečném kole letošního ročníku okresního přeboru Žďárska fotbalisté Borů (v bílých dresech) jen potvrdili svoji druhou příčku. Osovou Bítýšku zdolali 4:2.
VIDĚLI JSME: Okresní přebory dohrály. Budějovice se vrací do krajských soutěží

Jeho svěřenci vstoupili do derby, za vydatné podpory velkého množství svých fanoušků, ve velkém stylu. Už po pár minutách hry šli do vedení, což určilo ráz zápasu. „První gól nám pomohl. Podle mého jsme ale byli po celý zápas lepším týmem, naše poměrně vysoká výhra byla naprosto zasloužená,“ dodal Havlík.

Jeho slova mohl lodivod rezervy Vrchoviny pouze potvrdit. „Novou Ves jsem na jaře viděl několikrát. V sobotu u nás podala rozhodně nejlepší výkon v sezoně, o její výhře nebylo pochyb. Naopak nám zápas nevyšel, od prvních minut jsme byli ve všem o krok pozadu,“ komentoval Petr Follprecht.


Načítám tabulku ...