Bedřichovští se o víkendu rozdělili na dva tábory. První skupina měla za úkol v sobotu porazit „bétřídní“ Antonínův Důl. A trenérovo přání se vyplnilo. Sokol porazil svého hostitele 5:2. „Tenhle zápas hráli mladší kluci. První poločas byl z naší strany velmi dobrý, dávali jsme pěkné branky. Druhý už moc kvalitu neměl. Domácí snížili na 2:3 a trochu s to zašmodrchalo. Ale byla to kvalitní prověrka,“ hodnotí kouč Bedřichova Zbyněk Peštál.

Druhý den se představila v Třešti zkušenější sestava. A s góly se roztrhl ještě větší pytel. „To bylo jako na hokeji,“ pousmál se Peštál nad výsledkem 8:4. „Začátek zápasu ale byla Třešť aktivnější,“ uznal kouč hostů, kteří ale dokázali první poločas nakonec jasně vyhrál. „My se po dvaceti minutách srovnali a konec jsme zvládli velmi dobře,“ doplnil.

Po změně stran Bedřichov vedení hlídal, a také navyšoval. „Po prostřídání už obrany moc nefungovaly. Hrál se otevřený fotbal, který se musel divákům líbit. Vzadu to sice skřípalo, ale nastříleli jsme hodně branek a já jsem byl s oběma zápasy spokojený. Oproti zápasu se Sapeli jsme podali jednoznačně lepší výkon,“ uzavírá Peštál.

Výběr Sapeli Polná se představil na hřišti „átřídního“ Dobrnína, a vydařil se mu začátek. Po čtvrthodině ho poslal do vedení David Vacek. Netrvalo to dlouho a Přibyl zvýšil, a když za další tři minuty skóroval také Mužík, bylo o vítězi takřka jasno.

Sapeláci měli dál chuť a ve druhé půlce pálili ostrými ještě více. Až z toho byl pořádný debakl 8:0. „Na hřišti vypadal výkon týmu kompaktně a mimo posledních patnácti minut byl zodpovědný a kvalitní. Přesto je na hráčích stále vidět dvouměsíční výpadek, který snad do začátku soutěže dohoníme,“ uvedl šéf TJ Sapeli Polná Jiří Babínek.

Přípravné zápasy
A. DŮL – BEDŘICHOV 2:5
Góly Bedřichova: Kolman 2, Lacina, Diviš, Neuwirth. Poločas 0:3. Bedřichov: Bartoň – Dvořáček, Šaroun, Vorálek, Fuksa – Neuwirth, Diviš, Štěpánek, Kourek – Kolman, Lacina. Střídal: Mareš.

TŘEŠŤ – BEDŘICHOV 4:8
Góly Bedřichova: Jakub Göth 2, Lacina 2, Pojer, Grepl, Prchal, Pokorný. Poločas 2:5. Bedřichov: Šána – Mašek, Paulík, Mareš, Grepl – F. Novák, Pojer, Diviš, Neuwirth – Lacina, Jakub Göth. Střídali: Dvořáček, Prchal, Pokorný.

DOBRONÍN – SAPELI POLNÁ 0:8
Góly: 15. D. Vacek, 17. Přibyl, 20. a 49. Mužík, 57. Průcha, 59. Padrnos, 83. Fišer, 89. Špendlíček. Rozhodčí: Terber - Petrlík, Žaloudek. Bez ŽK. Diváci: 20. Poločas 0:3. Sapeli Polná: Kubica - Bambula, Procházka, Reiterman, Dvořáček (46. Slezák) – D. Vacek (46. Špendlíček), J. Vacek (55. D. Vacek), Mužík (70. Částka), Kolařík (46. Padrnos) - Částka (46. Průcha), Přibyl (46. Fišer).