BEDŘICHOV – KOSTELEC 4:1

Prvních pětadvacet minuty bylo derby nemastné, neslané. „Bylo vidět, že jde o hodně, hráli jsme křečovitě, oni dobře bránili,“ popisuje úvod trenér Bedřichova Zbyněk Peštál, jehož týmu pomohla hrubka hostujícího stopera. Ten si nevšiml, že Lacina se zapomněl za obranou, dostal od něj při zpětné přihrávce „ideální“ pas a svůj únik zakončil střelou kolem bezmocného Žatečky. „To byl gól zadarmo a nás uklidnil,“ oddychl si Peštál, který mohl být v klidu ještě víc, když Lacina po dalších pěti minutách udeřil podruhé! Novák dostal míč za obranu, naservíroval ho Lacinovi před prázdnou branku, a bylo to už 2:0. „A důležitý gól byl na 3:0, minut před koncem půlky,“ poukazuje asi na zlomový okamžik derby trenér Bedřichova. Lacina centroval před branku a Grepl hlavou nezaváhal.

Ve druhé půlce tempo hry opadlo. „My jsme nechtěli dostat nějakou zbytečnou branku, kterou bychom je dostali do hry. Nikam jsme se už netlačili,“ říká Zbyněk Peštál. I tak byl Sokol nebezpečný. Dvořáček prostrčil míč na nabíhajícího Lacinu, který udělal to samé, jako při první trefě, a obstřelem zkompletoval hattrick. Šána poté sice přišel o čisté konto, překonal ho Gabrhel, ale to oslavy postupu do krajského přeboru domácím nijak nezkazilo!

„Jsem rád, že to máme za sebou, nebyl to jednoduchý týden, bylo to dlouhé čekáním a já jsem rád, že jsme to zvládli a můžeme jet do Pacova v klidu,“ doplňuje kouč vítězů I. A třídy skupiny A.

Góly: 31., 36. a 50. Lacina, 45. Grepl – 66. Gabrhel. Rozhodčí: Šrámek. Bez ŽK. Diváci: 200. Poločas 3:0. Bedřichov: Šána – Mašek, Paulík, Mareš, Dvořáček – Novák, Grepl, Vaněk (64. Štěpánek), Göth (77. Neuwirth) – Lacina (88. Klofáč), Havlík (46. Pojer). Kostelec: Žatečka – Procházka, Fejt, Zadražil, Smejkal (66. Ohnsorg) – Čéhal, Nikodým (74. Stockinger), Gabrhel, Lapeš – Paul (86. Kružík), Mašek.