Mohli na čele tabulky svým pronásledovatelům odskočit. Místo toho se propadli až na třetí místo tabulky. „Také proto mě naše porážka v Bystřici naštvala o to více,“ neskrýval trenér fotbalistů Chotěboře Martin Jakeš.

Přitom v úvodní čtvrthodině sobotního utkání 8. kola krajského přeboru vše nasvědčovalo tomu, že zápas proběhne podle papírových předpokladů. Ex-divizní Bystřice nad Pernštejnem, které se po červnovém sestupu vůbec nedaří, se od prvních minut spíše bránila.

Lídra tabulky navíc dostal do vedení krásnou střelou ze střední vzdálenosti kapitán Voborník. „Mohli jsme přidat druhý gól, jenže vyložená šance skončila jen na tyči. Hned vzápětí se na druhé straně pískala penalta a bylo vyrovnáno,“ popisoval Jakeš.

Nedělní derby 9. kola FORTUNA:LIGY mezi Slavií a Spartou nabídlo velkou spoustu vyhrocených situací, dvě penalty i dvě červené karty pro kapitány obou celků.
GLOSA: Fotbalová ostuda vypadá úplně jinak

Tyto okamžiky považoval za klíčové. „Pokud bychom dali druhý gól, zápas by vypadal jinak,“ přesvědčoval.

Po pauze pak domácí ze standardky rozhodli o své výhře 2:1. „Nebylo to poprvé, co jsme letos doplatili na slabší koncovku. Trošku se v ní trápíme. Ztratili jsme tři body, které nám mohou chybět,“ přiznal.

Ostatní výsledky celků za špičky tabulky v osmém kole přitom Chotěboři nahrávaly. „To mě také naštvalo. Pokud bychom v Bystřici vyhráli, mohli jsme ostatním poodskočit, to nám krásně nahrávalo,“ potvrdil.

V 8. kole krajského přeboru fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem (v černém) doma zdolali celek vedoucí Chotěboře (ve žlutém) 2:1. Vítězný gól zařídil stoper Šponar.
VIDEO: Podívejte se, jak doma fotbalisté Bystřice zaskočili vedoucí Chotěboř

Se ziskem 13 bodů ze sedmi utkání není Jakeš zcela spokojený. „Asi tak na sedmdesát procent. Ačkoliv víme, že máme mladý tým, zvýšili jsme na hráče tlak. Zatím ale nedokážeme přenést do zápasů to, co předvádíme na tréninku,“ všiml si.

Při extrémní vyrovnanosti letošního ročníku, vždyť mezi prvním a osmým místem tabulky je rozdíl jen tří! bodů, je každá ztráta znát. „Letos platí, že každý může porazit každého. Do postupových bojů promluví pět, možná i šest mančaftů,“ naznačil.

Jednu výhodu svého celku přesto kouč Chotěboře zmínil. „Máme vyrovnaný kádr patnácti hráčů. Věřím proto, že se nám to v dalším průběhu sezony, pokud je udržíme v patřičné kvalitě, vrátí. Většina mužstev možnosti tak širokého kádru odpovídající kvality nemá,“ upozornil na důležitou okolnost Jakeš.


Načítám tabulku ...