Po nedělních zápasech vystřídala Luka na čele tabulky Radešínská Svratka, na čele skupiny je ovšem po deseti kolech nebývale těsno. První Radešínská Svratka má dvacet bodů, sedmé béčko Polné jen o čtyři body méně.

O sobotním vítězství klubu z Jihlavska rozhodla střelecká produktivita v závěru druhého poločasu, do dvaasedmdesáté minuty bylo na ukazateli skóre 1:1. „Promarnili jsme čtyři tutovky, proto jsme prohráli. V zápase jsme byli útočnější, ale na vítězství to nestačilo,“ vracela se k utkání v Lukách nad Jihlavou mluvčí fotbalového klubu z Borů Jindra Kavalcová.

Hosté šli už ve třetí minutě do vedení, skóre otevřel Jiří Novotný. Domácí vyrovnali o třicet minut později díky trefě Filipa Tomana. „V prvním poločase jsme byli lepší. Sice jsme rychle inkasovali, ale pak jsme zaslouženě vyrovnali a měli i další šance. V první půli jsme měli dát více než jen jeden gól,“ hodnotil první dějství trenér Luk Martin Žatečka.

Po přestávce se hra vyrovnala, do šancí se tlačili spíš hosté. „V sobotu nás podržel brankář Jiří Kanswohl,“ vyzdvihl individuální výkon domácí trenér.

O vítězství Luk rozhodla penalta, kterou obě strany označily za spornou či diskutabilní. Penaltu proměnil Patrik Čermák. Pak sahali po vyrovnání hosté, borský Miroslav Ochrana ve vyložené pozici těsně minul branku. V samém závěru přidal gólovou pojistku domácích Filip Toman.

Luka jsou po deseti kolech s devatenácti body druhá, Bory mají o dva body míň a nacházejí se na páté příčce. „Soutěž je vyrovnaná, není nouze o nečekané výsledky, čekám, že se budeme přetahovat až do konce podzimu,“ poznamenal k nejvyrovnanější nižší krajské soutěži loucký Martin Žatečka.

Jeho mužstvo hraje v příštím kole v Počítkách. Bory hostí Hamry nad Sázavou. „Čekám, že to bude zase bojovné, vyhecované utkání. Jsme favoritem, ale budeme to muset ukázat na hřišti,“ doplnila borská Jindra Kavalcová.