I. A TŘÍDA – SK. A

DOBRONÍN – HERÁLEC 2:3

Domácím se povedlo hned na začátku hosty zaskočit. Po rohovém kopu proletěl míč kolem všem až k Laňkovi, který se trefil do odkryté svatyně. „Ale to vedení nám spíš uškodilo, od té doby převzali iniciativu hosté, byli lepší a zaslouženě vyrovnali,“ uznal trenér Dobronína Jan Chramosta, že Herálec si gól Cacha za aktivitu zasloužil. „Oni měli další šance a my měli štěstí, že netrefovali branku,“ oddychl si Chramosta, jehož tým ale v závěru poločasu nakonec stejně inkasoval. „To byla z mého pohledu nejhorší půlka za mé působení v Dobroníně. Hlavně to ale bylo soupeřem, který byl opravdu dobrý,“ uznal sílu Herálce.

Po změně stran se jeho svěřenci probrali, ale jako první zahrozili hosté, jenže minuli. „Šli jsme trochu do rizika, přeskupili jsme řady a začínali přebírat iniciativu, ale oni měli jeden brejk, který jsme přežili,“ nastiňuje Chramosta.

Trenér domácích se navíc v 57. minutě zapletl do incidentu u střídaček s heráleckým Veselským. Rozhodčí Půlpán nečekaně vytál červenou kartu pro oba aktéry, takže Veselský musel ze hřiště a kouč Chramosta byl vykázán na tribunu. „On vyjel na mladého,“ přibližuje trenér, že bránil svého syna Jana. „Já to neunesl, začal jsem křičet, on také, a dopadlo to tak, že jsme oba dostali červenou. Já se vlastně obětoval pro mančaft,“ doplňoval s úsměvem.

Ani výhoda jednoho muže v poli ale nepomohla. Sice domácí měli tlak, jenže Tomáš Sedláček z otočky branku netrefil, pak ani neproměnil samostatný únik. „Vrcholem bylo, když znovu utekl, oni ho sestřelili ve vápně, a pískal se odkop,“ kroutil nevěřícně hlavou Chramosta.

Navíc v 70. minutě nikdo z jeho hráčů nedokázal dopravit míč do bezpečí,a Skála zvýšil na 3:1. Až v 81. minutě zadělal na drama Tomáš Sedláček, který se bezchybně trefil do odraženého míče po rohu. Ale na víc se už Dobronín nezmohl. „Měli jsme tlak, ale vážnější šanci jsme si už nevypracovali,“ ví kouč domácích fotbalistů. „V půlce jsem si říkal, že i bod by měl cenu zlata, ale když šli do deseti, tak jsme to klidně mohli zvládnout. Ale bylo by to nespravedlivé. Oni hráli dobře, mě se osobně moc líbili,“ pochválil soupeře.

Divoký zápas ještě okořenila další červená karta, kterou v závěru dostal Hamák. „Ty červené byly takovou kaňkou na zápase. Spíš to byly takové klukoviny, které se vůbec vyloučením řešit nemusely,“ dodává Chramosta.